سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیانیه وزارت خارجه در خصوص حذف منافقین از فهرست گروه های تروریستی کانادا

danesheroz دی ۴, ۱۳۹۱ ۰

وزارت خارجه با صدور بیانیه ای در خصوص حذف نام منافقین از لیست گروه های تروریستی کانادا نسبت به تبدیل کانادا به پناهگاهی برای تروریست ها هشدار داد. متن بیانیه وزارت خارجه ایران به این شرح است: در شرایطی که جامعه بین المللی و افکار عمومی جهان، تروریسم را بعنوان یکی از معضلات اصلی جهان [&hellip

وزارت خارجه با صدور بیانیه ای در خصوص حذف نام منافقین از لیست گروه های تروریستی کانادا نسبت به تبدیل کانادا به پناهگاهی برای تروریست ها هشدار داد.

متن بیانیه وزارت خارجه ایران به این شرح است:

در شرایطی که جامعه بین المللی و افکار عمومی جهان، تروریسم را بعنوان یکی از معضلات اصلی جهان تلقی و تعهدات مشخصی را برای مبارزه با این پدیده شوم تدوین نموده، دولت کنونی کانادا، نام گروهک تروریستی منافقین را از فهرست گروه های تروریستی این کشور خارج نمود. این اقدام، تغییری در ماهیت تروریستی این گروهک ایجاد نمی کند و استفاده ابزاری از تروریسم، علاوه بر نقض تعهدات بین المللی، عمل خطرناکی است که می تواند صلح و امنیت بین الملل را تضعیف نماید.

جمهوری اسلامی ایران ضمن هشدار جدی نسبت به تبدیل کانادا به پناهگاهی برای تروریست ها و مخاطرات این رفتار برای امنیت جامعه کانادا، تاکید می نماید که اقدام غیر مسئولانه دولت کنونی کانادا نافی مسئولیت این کشور در حفظ امنیت شهروندان ایرانی مقیم کانادا و اموال دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال هر گونه اقدام خشونت آمیز و تروریستی عناصر این گروهک در خاک کانادا؛ نمی باشد.

دوشنبه ۴ دی ۱۳۹۱ - ۰۸:۲۷
کد خبر : 1697
بازدیدها: 242

پاسخی بگذارید »