سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به مناسبت بازگشایی مدارس:

بیانیه شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی

danesheroz1 مهر ۲, ۱۳۹۲ ۰
بیانیه شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی

دانش روز: سپاس و ستایش ویژه ­ی خداوند تبارک و تعالی است که انسان را با علم و دانش آشنا ساخت

به گزارش دانش روز،
به نام خداوند بینش نگار                                  خرد آفرین آفرینش نگار

سپاس و ستایش ویژه­ ی خداوند تبارک و تعالی است که انسان را با علم و دانش آشنا ساخت . بار دیگر شمیم روح انگیز ماه (( مهر)) به مشام می رسد ، ماهی که یادآور شور و شوق و جوشش و کوشش فرهنگیان گرانقدر و دانش ­آموزان عزیز و آینده سازان کشور است ، عزیزانی که عمر خویش را خالصانه و صادقانه وقف پیکار بی­امان با جهل و نادانی ، فتح قله­ های رفیع علم وگشودن مرزهای جدید علم و دانش ، سرافرازی میهن عزیزمان و در نهایت تحقق اهداف متعالی نظام تعلیم و تربیت اسلامی نموده اند .

تقارن آغاز سال تحصیلی با هفته­ ی دفاع مقدس که یادآور حماسه­ ها و مقاومت­های بی ­نظیر ملت فداکار ایران است نشاط و شادابی و معنویت دو چندانی را به کانونهای تعلیم و تربیت بخشیده که باید این تقارن خجسته را به فال نیک گرفت .

ما اعضای شورای هماهنگی تشکل­های دانش­ آموزی ، ضمن عرض تبریک به مناسبت آغاز سال تحصیلی و فصل بازگشایی مدارس به تمامی فرهنگیان اندیشمند : اعم از معلمان تلاشگر ، مدیران دلسوز و مربیان صدیق در جای جای ایران اسلامی بر خود لازم می­دانیم تلاش­های ارزشمند و گران بهایتان را در مدرسه­ ی بزرگ زندگی و آموزش نونهالان و نوجوانان آینده­ ساز این سرزمین ارج نهیم بر دستان پرمهرتان بوسه می­زنیم و از شما که با بذر اندیشه کشتزارهای بی­ خزان می­سازید صمیمانه سپاسگزاری می­نمائیم و نکاتی چند به این مناسبت فرخنده یادآور می شویم :

اکنون که کشور عزیزمان پس از حضور گسترده و دشمن­ شکن هموطنان فهیم و هوشیار در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی ، مصمم و استوار با نصب­ العین قراردادن منویات (مقام معظم رهبری   (مدظله العالی) ) گام در راه دستیابی به استقلال علمی به عنوان مقدمه­ای لازم و حیاتی برای نیل به  استقلال و تحقق حماسه اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی و .. و رهایی از عقب­ ماندگی علمی نهاده مسئولیت و رسالتی سنگین متوجه آموزش و پرورش و فرهنگیان عزیز است که امید می ­رود با بهره گیری از اسناد بالادستی و تمامی ظرفیت­های موجود و ممکن تمامی تلاش خود را بکار گیرند .

اگر چه دستاوردهای بزرگ و تحسین بر­انگیز و قابل توجه دانش­ آموزان و فرهنگیان عزیز در عرصه­ های مختلف در سالهای گذشته بیانگر درک شایسته­ ی عزیزان از این رسالت خطیر و سرنوشت­ ساز است . معهذا دستیابی به اهداف تعیین شده مستلزم عزمی راسخ از یک سو و شناخت صحیح مقتضیات زمان و مکان و ضرورت­ها و نیازهای داخلی و بین المللی از سوی دیگر است تا در  پرتو آن این حرکت دامنه­ دار با شتابی دو چندان ادامه یابد .

آنچه در کشور ما به آموزش و پرورش جلوه و جایگاه ویژه و ممتاز بخشیده نقش مدرسه­ ی پویا و مدرسه­ ی زندگی در تربیت و پرورش  دینی ,علمی و اخلاقی وارثان این نظام مقدس است ، معماران و آینده­ سازانی که ضرورت دارد علاوه بر مجهز بودن به « سلاح علم » بر اخلاق و تربیت اسلامی و ایرانی و معاشرت اجتماعی نیز آراسته شوند .

لذا در آغاز سال تحصیلی ضروری می دانیم بر تحول در آموزش و پرورش و نقش و رسالت مدرسه به ویژه معلمان و مربیان عزیز در تربیت دانش آموزانی « دین مدار»   « اخلاق گرا »  « پژوهش محور »  « خود باور»   و اهل بصیرت تاکید نماییم تا در آینده به شایستگی بتوانند سکان هدایت  این کشتی را در امواج پر تلاطم بر عهده گیرند .

اما ، دانش­ آموزان و آینده­ سازان عزیز به ویژه اعضای محترم تشکل­های دانش­ آموزی : هوش و اندیشه­ ی تابناک ودیعه ه­ای الهی است که آفریدگار دانا در نهادتان به امانت گذاشته و اگر شما قدر این موهبت الهی را نیک بدانید ، از رهگذر همت مضاعف ، پشتکار بی­مانند و هدایت معلمان ایثارگر و پدر و مادر گرانقدرتان به موفقیت­ های بزرگی دست خواهید یافت ، ایران اسلامی  به داشتن فرزندان توانمندی چون شما به خود می ­بالد ، که درخشش بی وقفه­ ی ستاره­ ی وجودتان در مقاطع مختلف تحصیلی نویدبخش آینده­ای روشن ، فرا روی شماست تا برای این آب وخاک و کشور اسلامی ایران افتخارآفرینی کنید .

با تبریک مجدد این ایام فرخنده تداوم موفقیت­های فرهنگیان و دانش­ آموزان عزیز را در سال تحصیلی جدید از درگاه خداوند تبارک و تعالی مسئلت داریم در پایان ضمن اعلام حمایت از برنامه­ ها و سیاست­ های دولت یازدهم ( تدبیر وامید) به روح پاک و مطهر بنیانگذار انقلاب اسلامی درود می­فرستیم و طول عمر با عزت رهبر معظم انقلاب و توفیق و بهروزی همه­ ی تلاشگران نظام مقدس جمهوری را از ایزد منان خواستاریم .

شورای هماهنگی تشکل های دانش ­آموزی

منبع:پانا

سه شنبه ۲ مهر ۱۳۹۲ - ۱۴:۱۵
کد خبر : 62254
بازدیدها: 414

پاسخی بگذارید »