پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی دانش روز

بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز

danesheroz شهریور ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
بیانیه شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز

دانش روز : بمناسبت فرا رسیدن جمعه خونین قیام یوم الله مردم تهران در ۱۷ شهریور ماه

به گزارش دانش روز ، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز فرارسیدن سی و چهارمین سالگرد قیام یوم الله هفدهم شهریور ( جمعه خونین)، روز پرپر شدن گلهای انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ را گرامی می دارد.
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز ،مقام والا و بی بدیل شهیدان انقلاب اسلامی به ویژه شهدای واقعه ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ که نقطه عطفی بر اوج گیری نهضت ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به رهبری امام راحل بود را گرامی می دارد.
۱۷ شهریور ،روزی که در حافظه تاریخی ملت باید بماند و با زنده نگه داشتن آن روز از تحریف آن جلوگیری کند. روزی که باید برای جوانان بازخوانی شود تا به گذشتگان خود ببالند و بدانند که پداران و مادران خویش با رشادت و از خودگذشگتی و گوش جان سپردن به فرامین امام و رهبر خود حماسه ای آفریدند که نه یک روز بلکه یک تاریخ است.

این روز باعث رویش  اندیشه ای در تفکر مردم جهان گشته و  با سرچشمه گرفتن از این روز می توان به اتفاقات جدیدی در تاریخ جهان اسلام  اشاره کرد که موجب شکل گرفتن بیداری اسلامی و به اوج رسیدن عزت و عظمت اسلام گردیده است.
با اینکه در روز هفدهم شهریور عده زیادی از مردم به دست دژخیمان رژیم شاه به شهادت رسیدند اما این حادثه نقطه عطفی برای افزایش خشم و اعتراض عمومی مردم و رسوایی بیش از پیش رژیم شد و در تاریخ ننگین ستم شاهی به عنوان جمعه سیاه و جمعه خونین برای همیشه باقی ماند.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان البرز با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای فاجعه ۱۷ شهریور، ضمن زنده نگاه داشتن یاد و خاطره شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی به ویژه شهدای والامقام هفدهم شهریور ، با آرمان های شهدا و امام راحل تجدید میثاق نمایند.

یکشنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۹
کد خبر : 58624
بازدیدها: 256

پاسخی بگذارید »