دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیانیه سپاه امام حسن (ع ) البرز به مناسبت روز خبرنگار

danesheroz1 مرداد ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
بیانیه سپاه امام حسن (ع ) البرز به مناسبت روز خبرنگار

دانش روز: سپاه امام حسن مجتبی (ع ) استان البرز در بیانیه ای روز خبرنگار را فرصتی مغتنم دانست تا بار دیگر از خدمات و تلاشهای عزیزان عرصه های اطلاع رسانی به عنوان زبان گویا و چشم بیدار جامعه قدردانی شود

به گزارش دانش روز،   در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفت، به نقل از سردار ˈبهرام حسینی مطلق ˈ فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) آمده است:

شرایط حساس کنونی دنیای امروز بیش از پیش بر نقش و اهمیت اطلاع رسانی و تبلیغات افزوده است و مسوولیت خبرنگاران را در راستای آگاهی دادن به مردم خطیرتر می سازد.

آنچه امروز در جنگ نرم با دشمنان بشریت به جامعه اطلاع رسانی، رسانه ها و به ویژه خبرنگاران کمک می کند تا حقایق نبرد حق و باطل و ندای اسلام ناب محمدی را بازگو کنند و در غبار فتنه ها و تزویرها، واقعیت اسلام و انقلاب را به گوش جهانیان برسانند؛ دو خصلت برجسته ای است که در راه شهیدان متبلور است.

ویژگی اول «بصیرت»، یعنی خوب دیدن و درست دیدن صحنه است. ویژگی دوم خبرنگاران شهید، «صراحت شجاعانه است در بیان آنچه دیده اند».

رهبر عظیم الشان انقلاب اسلامی(مدظله العالی) نیز بارها بر اهمیت خبررسانی تاکید کرده و در این خصوص می فرمایند: به مسئله خبررسانی باید به این چشم نگاه کرد که به نیت ترویج خیر باشد. لذا شایسته است خبرنگاران عزیز با تلاش همه خدمتگزاران خدوم با اطلاع رسانی از دستاوردهای بزرگ انقلاب شکوهمند اسلامی، با پیشرفت های جامعه همگام شوند.

ارائه اطلاع رسانی شفاف، پرهیز از سیاه نمایی، بهره گیری از تکنیک های روز و جاذبه های هنری، توجه به جنبه های امید بخش اخبار و اطلاعات و جاری کردن خون تازه تلاش و فعالیت در شریان جامعه اسلامی از جمله اتفاقات مهمی است که خبرنگاران می توانند در تحقق آن نقش مهمی را ایفا کنند.

در پایان لازم می دانیم با ادای احترام به همه شهیدان سرافراز و فعالان عرصه اطلاع رسانی میهن اسلامی ضمن گرامیداشت هفدهم مردادماه سالگرد شهادت خبرنگار شهید، محمود صارمی، روز پاسداشت قلم را بر همه خبرنگاران ساعی، روزنامه نگاران و صاحبان اندیشه تبریک عرض کرده و برای همه تلاشگران این عرصه در استان البرز آرزوی سرافرازی و توفیق روز افزون مسئلت کنیم.

منبع:ایرنا

چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴
کد خبر : 47868
بازدیدها: 288

پاسخی بگذارید »