جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیانیه سازمان بسیج دانش آموزی به مناسبت فرارسیدن بازگشایی مدارس

danesheroz شهریور ۳۰, ۱۳۹۲ ۰
بیانیه سازمان بسیج دانش آموزی به مناسبت فرارسیدن بازگشایی مدارس

دانش روز :سازمان بسیج دانش آموزی کشور به مناسبت فرارسیدن بازگشایی مدارس و بهار تعلیم و تربیت ضمن تبریک و تهنیت به همه دانش آموزان میهن اسلامی بیانیه ای را منتشر کرد.

به گزارش دانش روز ، در این بیانیه آمده است:

بار دیگر شهریور ماه رخت بربست و ماه مهر، ماه کوشش و جهاد و علم افروزی، دین محوری فرارسید تا با کوشش ارزشمند دانش آموزان این مرز و بوم در سال حماسه سیاسی و اقتصادی، حماسه ای پشت حماسه دیگر خلق شود و فصلی تازه از مرافقت و همدلی و محبت و یکدلی و یکرنگی آغاز شود.

دوباره قداست و احساس معلم بودن و اشتیاق عطرانگیز دانش آموزی با یکدیگر عجین شده تا زمزمه محبت و ولایت تمامی مدارس ایران اسلامی را در ایجاد تمدن اسلامی رونق و جانی دوباره ببخشد.
اکنون که در سایه سار ولایت فرهنگ منیع تعلیم و تربیت و روشنایی صفابخش جان و دل کودکان، نوجوانان و جوانان این مرز و بوم در مسیر تحول بنیادین نظام آموزشی کشور و سیر به سوی رشد و تعالی و کمال فراهم شده است آموزش و پرورش نیز برای خدمت هر چه بیشتر و استفاده از ظرفیتهای درونی با همکاری سایر بخشهای آموزشی کشور به سمت بهبود روشها و سیر به سوی وضع مطلوب و ایده آل تلاش خواهد کرد.
بی شک در این مسیر گرانسنگ و پربها که میراث اندیشه تابناک امام راحل عظیم الشأن در تکریم منزلت معملان و استمرار این راه خلف صالح ایشان امام خامنه ای (مدظله العالی) می باشد.
هیچ یک از ابعاد دنیوی نخواهد توانست جغرافیای علم و دانش و معلم و دانش آموزی را در نهاد خود استتار کند. چرا که ابناء بشر اگر به سعادت و فوز عظیمی دست یافته اند با همین قداست و شعاع نورانی معلم و مهر تعلیم و تربیت و پنجره های باور به آرمانها و بالاخص پدیده افتخارآفرین و غیرتمند دفاع مقدس است که شاگردی سیدالشهدا(ع) را در گذر زمان تفسیر کردند و با اهداء خون ارزشمند خود در مسیر خودباوری و خداشناسی درخت پرثمر انقلاب را آبیاری کردند.

اکنون نیز به برکت حضور و وجود دانش آموزان دیروز است که هم اکنون مدال افتخارآفرینی در زمینه های هسته ای، فن‌آوری های ارتباطاتی و اطلاعاتی را بر سینه خود نصب کردند و در مقاطعی نیز موجبات بخل و حسادت دشمن زبون را فراهم می کنند و چون دشمنان در این مسیر ارزشمند و عزتمدارانه جوانان دانشمند راهی نمی یابند جز به ترور و خشونت روی نمی آورند.

به طور قطع امروز و فردای ایران اسلامی به برکت همین نوجوانان عاشورایی خواهد بود و کشوری که نوجوان عاشورایی داشته باشد می تواند در برابر فریب های دشمنان قد علم کند و در برابر حربه های آنان بایستد و بی شک هم در خلق حماسه های سیاسی و اقتصادی فرداهای پرافتخار، پیروز هر میدان مبارزه اعم از فشار اقتصادی و جنگ نرم دشمنان باشد.

به همه دانش آموزان عزیز و فرزندان معنوی نظام اسلامی توصیه می کنیم فرصت دانش آموزی را که بزرگترین نعمت خداوند به انسانهاست، قدر بدانند و تلاشی موثر در حیطه ارتقاء بینش و دانش تا رسیدن به قله دانایی و عزتمندی را در سرلوحه افکار و آمال خویش قرار دهند, چرا که اگر کشوری مجهز به این داشته های عظیم بشری و فکری باشد و دانش آموزان نسل سوم را در طراز انقلاب اسلامی تربیت نماید، بی شک از صراط توحیدی منحرف نخواهد شد و امانت نسل اول انقلاب را عالمانه بر دوش خواهد کشید و همچنان که امام خمینی (ره) فرمودند مبارزات علمی در مسیر نیل به اهداف متعالی را هویت و تحقق بخشند.

بار دیگر با تبریک فرارسیدن بازگشایی مدارس به همه دانش آموزان نظام اسلامی تبعیتی دوباره با آرمانهای انقلاب اسلامی رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای (مدظله العالی) و ۳۶۰۰۰ شهیدان دانش آموز می بندیم تا انشاءا… این حرکت تا قیامت زنده بماند تا روزی که نسیم عشق و امید و بیداری در سراسر جهان وزیدن بگیرد و این حرکت در حال وقوع است تا یک حسین دیگر.

روابط عمومی سازمان بسیج دانش آموزی

شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۱
کد خبر : 61507
بازدیدها: 505

پاسخی بگذارید »