دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

ورود گرایش های جدید تاریخ و جغرافیا:

بکارگیری اساتید حوزه در دانشگاه علامه

danesheroz1 مرداد ۱۹, ۱۳۹۲ ۰
بکارگیری اساتید حوزه در دانشگاه علامه

دانش روز: رئیس دانشگاه علامه طباطبایی گفت: طی دو سال گذشته پژوهش های قرآنی و اسلامی در رساله‌های دانشگاه علامه توسعه یافته برای همین از اساتید حوزه به عنوان استاد راهنما و مشارو استفاده می شود

به گزارش دانش روز، حجت الاسلام سید صدرالدین شریعتی گفت: طی دوسال گذشته پژوهش در حوزه مسایل قرآنی و اسلامی در رساله‌های دانشگاه علامه طباطبایی توسعه یافته است.

وی ادامه داد: موضوعاتی که مورد پژوهش قرار می گیرد از مطالبات دانشجویان در حوزه خانواده ، مشاوره، تعلیم تربیت ، روابط بین الملل،  حقوق بین الملل و دیگر مسایل است که از اساتید حوزه به عنوان استاد راهنما و مشارو در رابطه با این رساله ها استفاده می شود.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی به توسعه رشته های این دانشگاه درسال تحصیلی جدید اشاره کرد و گفت: متاسفانه دانشگاه علامه دارای رشته های تاریخ، جغرافیا، تاریخ اسلام ، تاریخ جهان اسلام نبود بنابراین برنامه ریزی شده در سال تحصیلی جدید رشته هایی را که دانشگاه علامه فاقد آن است راه اندازی کند.

وی افزود: رشته های تاریخ ، جغرافیا ، جغرافیای سیاسی ، جغرافیایی اجتماعی،  جغرافیای تاریخی،  جغرافیای جهان،  جغرافیای داخل،  جغرافیای حوزه و منطقه از جمله رشته هایی است که راه اندازی آن در دستور کاری دانشگاه علامه قرار دارد .

رئیس دانشگاه علامه افزود:  تاریخ اسلام، تاریخ جهان اسلام،  تاریخ دول و ملل اسلام،  تاریخ خاورمیانه و تاریخ جهان نیز از جمله رشته هایی است که راه اندازی خواهد شد.

منبع:مهر

شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۲
کد خبر : 49018
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »