جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بچه فروشی خانواده آقای هاشمی در کرج!

danesheroz1 مرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
بچه فروشی خانواده آقای هاشمی در کرج!

دانش روز: سید محمد هاشمی به همراه همسر و سه فرزند ۱۲، ۶ و ۳ ساله ی خود، نزدیک به ۸ ماه است که در خرابه ای در منطقه ای حوالی حصار در کرج ساکن شده است

به گزارش دانش روز، سید محمد هاشمی ۴۸ ساله، که به گفته خود از طریق دست فروشی به امرار معاش خانواده اش می پردازد، ۸ ماه قبل در خانه ای در پشت این خرابه زندگی می کرده است، ولی به دلایلی صاحب خانه، وی و خانواده اش را از آنجا بیرون کرده و او مجبورأ خود اتاقکی را محیا کرده تا اسباب کش گوشه خیابان نباشد.

 طبق گفته سیدمحمد تاکنون هیچ ارگانی برای رسیدگی به اوضاع وی اقدام نکرده است و او از مسئولین درخواست کمک رسانی دارد.

 این خانواده برای تامین برق و روشنایی از تیر برق های اطراف به طور غیر مجاز استفاده می کنند، البته به دفعات مکرر این برق توسط مامورین اداره برق قطع و با اصرار سیدمحمد وصل شده است.

 وی در میان حرف هایش به نداشتن گاز و استفاده از هیزم برای پخت و پز و نداشتن حمام اشاره می کند و از خانواده اش که برای استحمام نیازمند خانۀ دیگران هستند. همسر سیدمحمد که با فرزندانش برای تامین نیاز در سر چهار راهها به دود کردن اسپند و گل فروشی و .. اقدام می کند، زنی ۲۸ ساله است.

    با توجه به شرایط جسمانی و عدم حضور خانواده آقای هاشمی به سراغ چند فرد در آن محل رفتیم تا از آنها در مورد شرایط موجود اطلاعاتی دقیق تر بدست بیاوریم.

 یکی از اهالی اینگونه بیان کرد: این خانواده یکسال است که در این محل ساکن شده، ۳ فرزند دارند که سرپرست این خانواده و همسرش به اعتیاد گرفتار هستند.

 نکته تاسف بار اینجاست که طبق گفته های این همسایه سیدمحمد دو فرزند بزرگ خود را هم به اعتیاد دچار کرده و فرزند سه ساله خود را در قبال تنها ده میلیون تومان فروخته است.

 نکته قابل تامل این است که مادر هم هیچ مخالفتی در قبال این عمل نشان نداده و در مقابل تامین پول مواد خود راضی شده است.

 طبق گفته های اطرافیان این زوج روزانه ۳۰ تا ۴۰ هزار تومان خرج مصرف مواد می کنند و این اتاقک کوچک را هم مکانی کرده اند برای معتادان دیگر، به طوری که رفت و آمد معتادان آزار دهنده شده است.

 گفتنی است، بوی نامطبوعی به خاطر نبودن سرویس بهداشتی مناسب در فضا ایجاد شده است.

 آیا هیچ ارگانی نیست که به شرایط موجود، شرایطی که در گوشه گوشه این مرز بوم در حال شکل گیری است، شرایطی که به راحتی قابل دیدن است، رسیدگی کند؟

 تا چه زمانی این سوژه ها باید در لنز دوربین خبرنگاران دیده شود ولی مسئولین امر کنار زده شود.

5 4

 

 

 

 

گفت و گو از: افروز گیتی پژوه

دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۳
کد خبر : 52068
بازدیدها: 521

پاسخی بگذارید »