دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیماری را از رایانه دانلود نکنید!

danesheroz1 شهریور ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
بیماری را از رایانه دانلود نکنید!

دانش روز: اگر جز و دسته افرادی هستید که زمان زیادی صرف نشستن پای رایانه شخصی خود می کنید باید بدانید که خمیدگی در کمر، درد گردن ، درد مچ، درد در قسمت عضلات و خشکی و خستگی چشم از بیمای هایی است که شما را تهدید می کند

 به گزارش  دانش روز،  امروز کار بدون استفاده از رایانه ها تقریبا غیر ممکن یا خیلی سخت می باشد، همانطور که رایانه ها در سهولت زندگی ما نقش داشته اند استفاده نادرست  از آن می تواند ضررهایی بدنبال داشته باشد که جبران آنها گاه بسیار هزینه بر و گاها غیر ممکن است.
متخصصان بینایی سنجی سازمان نظام پرستاری اعلام کردند که استفاده بیشتر از ۲ ساعت در طول شبانه روز از رایانه می تواند منجر به سندرم بینایی رایانه ای می شود.
 اما مشاغلی هم وجود دارند مثل افرادی که این خبر را آماده و برای شما منتشر می کنند که نمی توانند ساعات کار خود را با کامپیوتر کاهش دهند این افراد می توانند برای جلوگیری کردن  از بیماری های نامبرده شده در ابتدای خبر کارهای زیر را انجام دهند.
 مدام پلک بزنید
 این کار باعث مرطوب ماندن سطح چشم شما می شود، هر نیم ساعت برای یک دقیقه به دورترین نقطه ممکن نگاه کنید این کار باعث رفع خستگی چشم شما می شود.
نور محیط را تنظیم کنید
 این کار باعث می شود که نور زیاد صفحه نمایش شما در مقابله با نور محیط خنثی شود.
 در موقعیت مناسب بشینید
صندلی و میز استاندارد به شما در طریقه صحیح نشستن کمک می کنند یک بطری آب در کنار خود بگذارید.
 نوشیدن آب در هر نیم ساعت به بازیابی انرژی شما کمک می کند.
منبع:باشگاه خبرتنگاران
دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۱
کد خبر : 56487
بازدیدها: 291

پاسخی بگذارید »