جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بیانیه‌آیت‌الله‌مکارم‌به‌مناسبت تخریب قبرحُجربن‌عَدى

danesheroz اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۲ ۰

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی بیان داشت: این وحشیان آدم‌نما که در تاریخ نمونه‌اى ندارند نه بر زندگان رحم مى‌کنند نه بر شهیدان به خاک خفته. و به یقین اگر قدرت پیدا کنند گنبد و بارگاه ملکوتى پیغمبر خدا(صلی الله علیه و آله) را نیز ویران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلویحاً یا تصریحاً گفته‌اند ولى از هجوم افکار عمومى مسلمانان وحشت دارند

متن بیانیه حضرت آیت الله مکارم شیرازی به شرح ذیل است:
بار دیگر فاجعه‌اى در جهان اسلام رخ داد و تروریست‌هاى تکفیرى به قبه و بارگاه صحابى بزرگ پیغمبر اکرم(صلی الله علیه و آله) و یار وفادار امیرمؤمنان على(علیه السلام)، حُجر بن عَدى آن مرد زاهد و عابد و شجاع که در برابر طغیان‌گران زمان خود از بنى‌امیه قیام کرد و در نقطه‌اى نزدیک دمشق به نام «مَرجِ العَذراء» به دست حاکمان بنى امیه شهید و در همانجا به خاک سپرده شد، حمله کرده و بارگاه او را ویران کردند و حتى قبر او را نیز نبش نمودند.
این وحشیان آدم‌نما که در تاریخ نمونه‌اى ندارند نه بر زندگان رحم مى‌کنند نه بر شهیدان به خاک خفته. و به یقین اگر قدرت پیدا کنند گنبد و بارگاه ملکوتى پیغمبر خدا(صلی الله علیه و آله) را نیز ویران خواهند کرد، همان‌گونه که بارها تلویحاً یا تصریحاً گفته‌اند ولى از هجوم افکار عمومى مسلمانان وحشت دارند.
ما این جنایت بزرگ را شدیدآ محکوم مى‌کنیم و هرگز جامعه اسلامى مخصوصآ شیعیان جهان آن را فراموش نخواهند کرد و قطعآ این جنایتکاران کوردل به سزاى اعمالشان به زودى خواهند رسید.
و به حامیان آنها از دولتمردان ترکیه و عربستان سعودى و قطر گرفته تا آمریکا و اسرائیل مى‌گوییم : «شرمتان باد از این جنایات زشت و ضد بشرىِ کسانى که شما از آنها حمایت مى‌کنید که با هیچ یک از معیارهاى انسانیت سازگار نیست.»
مى‌دانیم دشمنان اسلام و در رأس آنها آمریکا و اسرائیل مى‌خواهند با تشویق کردن این جنایات، جنگ مذهبى و فرقه‌اى در میان مسلمین ایجاد کنند ولى به یقین با بیدارى اسلامى هرگز موفق نخواهند شد.

شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۸:۱۸
کد خبر : 14865
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »