یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بودجه ناچیز فرهنگی پاشنه آشیل رکود فرهنگ در البرز

danesheroz1 مرداد ۱۵, ۱۳۹۲ ۰
بودجه ناچیز فرهنگی پاشنه آشیل رکود فرهنگ در البرز

دانش روز: مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز از « بودجه ناچیز فرهنگی» و « کمبود امکانات» به عنوان دو مؤلفه اساسی در رکود امور فرهنگی البرز یاد کرد

  به گزارش دانش روز، حمیدرضا عسگری مورودی با انتقاد از اینکه نام استان البرز طی سالهای اخیر  در لیست استانهایی با ضریب بالای جرایم اجتماعی قرار گرفته است، تصریح کرد: استان البرز را با آمار بالای طلاق و زندان ها و زندانیانی می شناسند که متعلق به این استان نیستند و همین امر نیز موجب انعکاس تصویر غیر واقعی از البرز شده است.

وی ادامه داد: این در حالی است که رتبه نخست کنکور سال ۹۲ ریاضی از آن دانش آموز البرزی است که توانسته نام البرز را در عرصه ملی و بین المللی برجسته سازد.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری البرز وجود بافت فرهنگی متنوع و قومیت های مختلف را در این استان بی بدیل دانست و گفت: باید از این ظرفیت ها که هر یک می توانند نمادی شاخص برای استان باشند در شناساندن هرچه بیشتر البرز بهره جست.

مرور هر بار کتاب، دریچه ای جدید به روی خوانندگان

این مسئول  ترویج و اشاعه فرهنگ کتاب وکتابخوانی را موجب کاهش بسیاری از آسیب ها و ناهنجاری ها دانست و با اشاره به کلام نویسنده مسیحی جرج جرداق اظهار داشت: همانگونه که این نویسنده نیز بیان کرده است مرور هر باره  کتاب، دریچه جدیدی را به روی خواننده باز می کند و تجربیاتی غنی را در اختیار او قرار می دهد که شاید در طول عمر هیچ گاه فرصت تجربه آن دست ندهد، از این رو ضرورت مطالعه کتاب به عنوان انسان سازی باید با برنامه های متنوع فرهنگی نهادینه شود.

«فرهنگ» همواره مهجور و مظلوم بوده است

این مسئول در ادامه حرکت در مسیر فرهنگ و امور اجتماعی را مستلزم اختصاص بودجه و امکانات دانست و بیان کرد: در تخصیص اعتبار و بودجه، حوزه فرهنگ همواره مهجور و مظلوم واقع می شود و در استان البرز نیز به جهت وسعت دامنه امور فرهنگی و اجتماعی و از سوی دیگر فقدان امکانات و منابع مالی موجب شده است تا آنگونه که در خور استان است شاهد تحولات چشمگیری نباشیم.

بودجه و امکانات فرهنگی البرز متناسب نیست

عسگری مورودی با بیان اینکه تناسبی بین امکانات و بودجه فرهنگی در استان وجود ندارد، افزود: بودجه امور فرهنگی در حال حاضر تناسبی با شرایط و نیازهای حوزه فرهنگ ندارد و این امر موجب شده تا تلاش های مسئولان امر نیز آنگونه که باید دیده نشود.

وی ضمن اشاره بر وسعت دامنه مسائل و مشکلات افزود: با این وجود کلیه مسئولان در تلاش برای اعتلای امور اجتماعی و فرهنگی در استان هستند.

منبع:پانا

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سه شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۹
کد خبر : 47295
بازدیدها: 203

پاسخی بگذارید »