یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بودجه عمومی وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۲ مشخص شد

danesheroz2 خرداد ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
بودجه عمومی وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۲ مشخص شد

دانش روز، عضو هیات رییسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تایید نهایی بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال ۹۲ خبر داد

به گزارش گروه علمی دانش روز، جبار کوچکی‌نژاد  در تشریح بودجه وزارت آموزش و پرورش در سال جاری توضیح داد: امسال کار بزرگی در حوزه بودجه آموزش و پرورش صورت گرفت تا آن جا که برخی از مسئولان آموزش و پرورش همچون حوزه تجهیز و نوسازی مدارس از بودجه تخصیص یافته اعلام رضایت کردند.

1_634913482373621441_s
عضو کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در ابتدا قرار بود ۴۵۰ میلیارد تومان  به بخش سیستم های گرمایشی و سرمایشی مدارس اختصاص یابد که متاسفانه با برخی کم لطفی‌ها در کمیسیون تلفیق، نهایتا بودجه این بخش با ۲۰۰ میلیارد تومان به تصویب رسید.
وی افزود: برای افزایش بودجه آموزش و پرورش امسال از راه‌های گوناگون وارد شدیم تا آن جا که افزایش تعرفه هر نخ سیگار وارداتی و بخشی از سهم فروش گاز نیز به بودجه آموزش و پرورش و تزریق خواهد شد و به طور ویژه تخصیص  ۲۰۰ میلیارد تومان از سهم فروش گاز به تجهیز و نوسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس به تصویب رسید و سهم افزایش ۲۰ ریال تعرفه هر نخ سیگار وارداتی که در مجموع حدود ۱۲۰ میلیارد تومان است، قرار است به ساخت سرانه های ورزشی دانش آموزی تعلق گیرد.
نماینده مردم رشت در مجلس نهم تصریح کرد: امسال نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی آموزش و پرورش است که  هیچ سالی به این اندازه بودجه به آموزش و پرورش تخصیص داده نمی‌شد و شاهد رشد ۱۰۰درصدی بودجه هستیم. همچنین برای نخستین بار یک ردیف بودجه تحت عنوان سرانه دانش‌آموزی  به میزان ۷۰ میلیارد تومان در بودجه دیده شده است.
کوچکی‌نژاد اضافه کرد: برای معاونت پرورشی نیز علاوه بر آنچه که دولت در نظر گرفته بود، حدود ۳۰ میلیارد افزایش بودجه در نظر گرفته شد که در مجموع به  ۲۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
این نماینده مردم در خانه ملت با اشاره به بودجه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گفت: مجلس ۵ میلیارد تومان اضافه نیز به کانون پرورشی فکری کودکان و نوجوانان اختصاص داده است. همچنین ۳۰ میلیارد تومان نیز به هوشمند سازی مدارس، خارج از آنچه که دولت پیشنهاد داده بود، برای توسعه این طرح اختصاص یافت.
عضو کمیسیون آموزش مجلس ابراز کرد: در مجموع حدود ۳۰۰ میلیارد تومان خارج از برنامه های مالی دولت توانستیم بودجه آموزش و پرورش را افزایش دهیم که از آن جمله می توان به اختصاص ردیف بودجه مستقل برای اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان کشور و تخصیص اعتبار قوی برای بسیج دانش‌آموزی اشاره کرد.
وی در مجموع بودجه عمومی آموزش و پرورش را حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: بودجه عمرانی آموزش و پرورش نزدیک به ۲ هزار میلیارد تومان تصویب شده است که در مجموع ۱۷ هزار میلیارد تومان سهم بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۲ خواهد بود که افزایش چشمگیری است.
این نماینده در مجلس نهم یادآور شد: کار مهم دیگری که در حوزه آموزش و پرورش انجام گرفت ساماندهی پرداخت حقوق نیروهای قراردادی کار معین است که تا پیش از این شاهد حقوق‌های معوقه این نیروها بودیم و بر همین اساس، امسال تصویب شد که این نیروها نیز همچون کارمندان رسمی، از بند ” و ” حقوق خود را دریافت کنند تا دیگر شاهد تاخیر در پرداخت حقوق آنان نباشیم.

منبع:پانا

سه شنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۷:۱۷
کد خبر : 25467
بازدیدها: 222

پاسخی بگذارید »