چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بودجه سال ۱۳۹۳ وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شد

danesheroz1 آبان ۱۱, ۱۳۹۲ ۰
بودجه سال ۱۳۹۳ وزارت آموزش و پرورش پیشنهاد شد

دانش روز: معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از پیشنهاد اولین بودجه سال ۹۳ وزارت آموزش وپرورش در دولت تدبیر و امید به معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی در اجرای بخشنامه بودجه سال ۱۳۹۳ بارعایت سیاست های کلان و راهبردی اعلام شده توسط رئیس جمهور خبر داد

به گزارش دانش روز، وحید کیارشی گفت: براساس این گزارش، سه موضوع مهم زیر به صورت ویژه دراین اعتبارات در نظرگرفته شده است:

اجرای سند تحول بنیادین آموزش وپرورش مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان خط مشی اساسی مبنای به کلیه پیشنهادها اعم از احکام قانونی و اعتبارات بوده است.

سیاست ها و اهداف کلان دولت تدبیر و امید باتوجه به توسعه کمی و کیفی و ارتقای جایگاه آموزش وپرورش به عنوان یکی از سیاست های اصلی رئیس جمهور ، ساماندهی منابع انسانی ، بودجه ریزی عملیاتی، توسعه مشارکت و ارتقای مدیریت آموزشگاهی به عنوان خط مشی کلان درنظرگرفته شده است.

بهبود کیفیت فعالیت های آموزشی وپرورشی و اصلاح ساختار بودجه آموزش وپرورش بارویکرد افزایش نسبت اعتبارات غیرپرسنلی به کل اعتبارات که زمینه کیفیت فعالیت ها را فراهم می کند.

وی افزود: بخش احکام در قالب ۱۶ حکم پیشنهادی شامل؛ ۸ حکم قانونی اصلاحی و ۸ حکم جدید قانونی پیشنهاد شده است که درصورت تصویب ،گشایش های جدی قانونی در فعالیت ها ایجاد می کند.

کیارشی ادامه داد: دراین بودجه، درآمدهای سال ۱۳۹۳ وزارت آموزش وپرورش حاصل از خدمات آموزشی وفرهنگی، اجاره ساختمان ها و اراضی و خدمات بهداشتی و درمانی، اعتبارات هزینه ای و اعتبارات طرح های تملک دارایی های سرمایه ای برای سال ۱۳۹۳ در زمینه هایی نظیر کمک آموزشی، ورزش دانش آموزی، فناوری و هوشمندسازی مدارس، تعمیر و تجهیز اردوگاه ها و کانون های پرورشی در قالب سیاست های تحولی پیشنهاد شده است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش اظهار کرد: در اعتبارات هزینه ای برای فعالیت های استانی اعتبارات مکفی پیشنهاد شده و دو ردیف جدید هزینه ای به منظور کیفیت بخشی به فعالیت های آموزشی وپرورشی پیشنهاد شده است.

شایان ذکر است؛ مجموعه بودجه سال۱۳۹۳ وزارت آموزش وپرورش در قالب زمان بندی بخشنامه بودجه تنظیم شده و در ستاد بودجه وزارت آ‌موزش وپرورش باحضور دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش  طی جلسات متعدد به بحث گذاشته شده است وجلسات هماهنگی بامعاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی تشکیل و درنهایت بودجه پیشنهادی وزارت آموزش وپرورش در هفتم آبان ۹۲ تحویل مراجع ذی ربط قانونی شده است

شنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۲ - ۲۰:۳۴
کد خبر : 71516
بازدیدها: 213

پاسخی بگذارید »