دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ضرورتی ندارد

danesheroz بهمن ۱۲, ۱۳۹۲ ۰
به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ضرورتی ندارد

دانش روز : معاون آموزش متوسطه افزود:

به گزارش دانش روز ،  معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ممنوع است و این مطلب برخلاف اینکه برخی از مدارس رعایت نمی کنند، در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش آمده است.

 

علی زرافشان در گفت و گو با خبرنگار آموزش و پرورش پانا درباره طرح مجتمع های آموزشی گفت: طرح مجتمع های آموزشی بسیار کارآمد بوده است. اما آنچه این طرح را پخته تر می کند، گذر زمان است و آن موضوعی که می تواند راهگشای ارتقای فرهنگی وعلمی جامعه را فراهم آورد، ارتقا و بها دادن به آموزش و پرورش است.

وی افزود: به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ممنوع است و این مطلب برخلاف اینکه برخی از مدارس رعایت نمی کنند، در مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش آمده است.

وی تاکید کرد: به همراه داشتن موبایل برای دانش آموزان ضرورتی ندارد. شایسته است دانش آموزان نیز به این امر توجه داشته باشند و ضرورت این امر را درک کنند.

تایید صلاحیت معاونین توسط خود مدیران است

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره دلیل انتخاب معاون توسط مدیر مدرسه ادامه داد: معاون مدرسه خود یک مدیر است. مدیران باید معاونین و دستیاران خود را از بین همکارانی که بیشتر به آن ها اعتقاد و اعتماد دارد انتخاب کنند.

وی گفت: معمولا این امر به عهده خود مدیران واگذار شده است و کمتر آموزش و پرورش به صورت مستقیم در این امر دخالت می کند. مدیران معاونین خود را انتخاب و سپس به مقطع مربوطه معرفی می کنند و آن ها نیز با راهکارهای گوناگون صلاحیت این افراد معرفی شده را برای تصدی امر معاونت سنجش می کنند.

زرافشان تصریح کرد: در این زمینه می توان به همکاری بخش های مختلف مانند حراست، گزینش و سایر بخش ها اشاره کرد.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: اگر معلمی تمایل داشته باشد در امر معاونت مشارکت داشته باشد و از جانب مدیر مدرسه نیز انتخاب نمی شود برای این امر و تسهیل د رکارش می تواند به مقطع مربوطه مراجعه کند و در خواست خود را به مقطع در اداره آموزش و پرورش ارائه دهد. بدیهی است بسیاری از معلمان در امر معاونت بسیار کارآمد و پرتلاش هستند.

 

خبرگزاری پانا

شنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۵
کد خبر : 90876
بازدیدها: 184

پاسخی بگذارید »