یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در آستانه گرامیداشت روز شهید انجام شد

به صدا درآمدن زنگ ایثار در مدارس شاهد استان البرز

danesheroz اسفند ۲۱, ۱۳۹۲ ۰
به صدا درآمدن زنگ ایثار در مدارس شاهد استان البرز

دانش روز:صبح امروز در یک اقدام نمادین و به منظور گرامیداشت روز شهید زنگ ایثار در مدارس شاهد استان البرز به صدا درآمد.

معاون فرهنگی و پرورشی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان البرز صبح امروز با حضور در یکی از مدارس شاهد کرج و نواختن زنگ ایثار، اظهار داشت: شهدا حق بزرگی را بر گردن ما دارند لذا ما باید وظایف خود را در قبال شهدا به درستی انجام داده تا آنان از ما راضی باشند.

محمد عالیانی با بیان این که اگر امروز می‌توانیم به راحتی در سر کلاس‌های درس حاضر شویم و به تحصیل و دانش بپردازیم مرهون خون شهدا هستیم افزود: رزمندگان در دوران هشت سال دفاع مقدس با شجاعت در جبهه‌ها حاضر شدند و با دشمن به نبرد پرداختند و جان خود را در دفاع از این سرزمین از دست دادند لذا امروز وظیفه ما است تا اجازه ندهیم خون شهدا پایمال شود.

وی با تأکید بر این که انتقال آرمان‌های شهدا به نسل امروز یکی از مهمترین وظایف مسئولان است ادامه داد: هر چه داریم به برکت خون شهدا است لذا باید در انتقال آرمان‌های شهدا به نسل امروز تلاش بیشتری داشته باشیم و نوجوانان و جوانان امروز را با اهداف شهدا آشنا کرده و آنان را تشویق و ترغیب بر ادامه راه شهدا کنیم.

این مسئول خاطرنشان کرد: برگزاری برنامه‌های فرهنگی و بیان خاطرات دوران هشت سال دفاع مقدس و همچنین نشست‌های تخصصی می‌تواند از راهکارهای اساسی برای انتقال آرمان‌های شهدا به نسل امروز باشد.

عالیانی یکی دیگر از مهمترین وظایف مسئولان را نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت در بین نسل امروز عنوان کرد و افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس جوانان و حتی نوجوانان به صورت خودجوش برای حضور در میدان جنگ اعلام آمادگی می‌کردند و از عزت و شرف این سرزمین دفاع کردند لذا امروز با گذشت سال‌ها از دوران هشت سال دفاع مقدس این فرهنگ باید در بین نسل امروز نهادینه شود.

چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۹
کد خبر : 97940
بازدیدها: 91

پاسخی بگذارید »