جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

به جای فیلم سازی، مدرسه داری می کنم

danesheroz1 تیر ۸, ۱۳۹۲ ۰
به جای فیلم سازی، مدرسه داری می کنم

دانش روز: ابراهیم وحید زاده کارگردان، تدوینگر، فیلمنامه نویس و تهیه کننده سینما که فیلم هایی چون «شام عروسی»، «تاکسی نارنجی»، «تحفه ها» و … را ساخته، این روزها به جای کارگردانی و ساخت فیلم های سینمایی مشغول مدرسه داری است.

 

به گزارش دانش روز، این کارگردان که در ژانر کمدی فعالیت می کند امیدوار است در دولت جدید شرایط فیلمسازی اش مهیا شود. وحید زاده «بی دفاع» را نوشته و در صورتیکه سرمایه گذاری اعلام آمادگی کند، آن را جلوی دوربین خواهد برد. خبرنگار سینمایی آریا با این کارگردان به گفتگو نشسته است. متن کامل صحبت های ابراهیم وحید زاده را در ادامه می خوانید:

ابراهیم وحید زاده در مورد حال و روز این روزهایش گفت: «در حال حاضر مشغول مدرسه داری هستم. مدرسه ای با نام «مکتب کمدی ایران» راه اندازی کرده ام. در این مدرسه رشته های کارگردانی، فیلمنامه نویسی و بازیگری توسط اساتید برجسته تدریس داده می شود. فعلا شرایط طوری شده است که ترجیح می دهم بیشتر وقت خود را صرف تدریس به هنرجویان کنم.»

 

کارگردان فیلم «مجسمه» در مورد دلیل دوری اش از کارگردانی و فیلمسازی گفت: ««بی دفاع» تنهاترین و تازه ترین فیلمنامه ای است که نوشته ام. اما هنوز سرمایه گذاری برای ساخت آن پیدا نکرده ام. در صورتیکه فردی اعلام آمادگی جهت سرمایه گذاری کار کند، حتما آن را خواهم ساخت و به سینما باز خواهم گشت. اما در حال حاضر شرایط اصلا برای فیلمسازی خوب نیست. اوضاع مالی برای ساخت فیلم های سینمایی خوب نیست. سینما بدجوری درگیر نبود سرمایه گذار شده است. فیلمسازان خوب یا خانه نشین شده اند و یا به کار دیگری روی آورده اند.»

وحید زاده در پایان با ابراز امیدواری از فعالیت های سینمایی خود در آینده گفت: «امیدوارم در شرایط تازه ای که در دولت جدید بوجود می آید، بتوانم به کار فیلمسازی ام ادامه دهم. امیدوارم در دولت جدید با روی کار آمدن آدم های تازه، بتوانم به کارم ادامه دهم. خیلی از هنرمندان ما در این چند سال گذشته به خاطر مسائل مالی بیکار شده اند که فکر می کنم در دولت جدید شرایطی ایجاد شود که بتوانند به کار خود ادامه دهند.»

منبع:مهر

شنبه ۸ تیر ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۴
کد خبر : 33426
بازدیدها: 221

پاسخی بگذارید »