شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بهره برداری طرح توسعه کارخانه کاشی خزر در رشت

danesheroz1 مرداد ۱, ۱۳۹۲ ۰
بهره برداری طرح توسعه کارخانه کاشی خزر در رشت

دانش روز: طرح توسعه کارخانه کاشی خزر صبح سه شنبه با حضور رئیس جمهور در شهر صنعتی رشت به بهره برداری رسید

به گزارش دانش روز، با افتتاح  این طرح ظرفیت کارخانه از تولید سالیانه سه میلیون متر مکعب  کاشی به هفت میلیون متر مکعب افزایش یافت.

رئیس سازمان صنعتف معدن و تجارت گیلان صبح سه شنبه در حاشیه این مراسم با بیان اینکه سالانه سه میلیون متر مربع کاشی در شهر صنعتی رشت تولید می شود، گفت: کارخانه های کاشی و سرامیک رشت که یکی از بزرگترین و مجهزترین کارخانه های سرامیک کشور است در حاشیه دریای خزر نظیر ندارد.

علی منتظری با اعلام اینکه ایران با داشتن ۱۲۰ کارخانه چهارمین تولید کننده کاشی و سرامیک در دنیاست، افزود: کشورهای برتر تولید کاشی و سرامیک دنیا شامل چین، برزیل، هلند و ایران است.

وی اظهارداشت: کارخانه کاشی و سرامیکی که در شهر صنعتی رشت فعال است سالانه سه میلیون متر مربع کاشی تولید می کند که ۸۰ درصد کاشی های درجه یک و دو است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ادامه داد: پارسال از ۵۰۰ میلیون متر مربع کاشی و سرامیک کشور  ۹۰ میلیون متر از این کارخانه با ارزش  اقتصادی ۵۰۰ میلیون دلار به دنیا صادر شده است.

وی همچنین با تصریح اینکه صادرات انواع کاشی از رشت بیشتر به عراق، آذربایجان، ترکمنستان، تاجیکستان، افغانستان و غنا صورت می گیرد، یادآورشد: دلیل افزایش محصولات صنعتی به ویژه کاشی و سرامیک به کشورهای همسایه سابقه تاریخی، نزدیکی فرهنگ ها و غیره است.

منبع:مهر

سه شنبه ۱ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۷
کد خبر : 41450
بازدیدها: 498

پاسخی بگذارید »