سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بهره برداری از ۴۱ طرح کشاورزی در استان البرز در هفته جهادکشاورزی

danesheroz2 خرداد ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
بهره برداری از ۴۱ طرح کشاورزی در استان البرز در هفته جهادکشاورزی

دانش روز، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از بهره برداری ۴۱ طرح کشاورزی به مناسبت فرار رسیدن هفته جهاد کشاورزی در استان خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی دانش روز، مسعود کریمی  گفت: این طرح‌ها در زمینه‌های تولیدات گیاهی، تولیدات دامی، منابع طبیعی و آبخیزداری، عشایر، صنایع روستایی، امور زیربنایی به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی افزود: عمده طرح‌های این هفته معطوف به توسعه طرح کشاورزی است که دبیری آن با سازمان جهادکشاورزی است و تمامی عوامل موثر بر این طرح‌ها از جمله سازمان آب، تعاون، صنعت و معدن، مشارکت دارند.

این مقام مسئول بیان کرد: پرورش دام و طیور به خصوص بوقلمون، تولید ماهی‌های سردآبی با سیستم‌های نوین پرورش، توانمندسازی زنان روستایی در بحث توسعه اشتغال خانگی، تبدیل ضایعات کشاورزی به مواد مفید با هدف حفظ محیط زیست و احیای خاک از جمله موضوعاتی است که برای آنها طرح‌های قابل بهره برداری در هفته کشاورزی تدارک دیده شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز از احداث باغ گل محمدی در استان البرزخبر داد و گفت: احداث این باغ جزو طرح‌ها پیش بینی شده برای هفته جهاد کشاورزی است و امید می‌رود در بهره برداری کامل از ظرفیت‌های این باغ دیگر صنایع جانی آن نیز رونق پیدا کند.

وی به افتتاح طرح‌های تولید قارچ و گل خانه‌های توت فرنگی در ساوجبلاغ اشاره کرد و گفت: افتتاح آزمایشگاه خاک شناسی، احداث باغ در اراضی شیب دار برای جلوی گیری از فرسایش خاک به خصوص در منطقه طالقان، تولید محصولات سالم و ارگانیک و ارائه تسهیلات برای اتمام دیگر طرح‌های مسکوت مانده بخش کشاورزی از دیگر فعالیت‌هایی است که در این هفته اجرایی خواهد شد.

کریمی در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: اشتغال‌زایی در این بخش از مهم‌ترین دغدغه‌های مسئولین به حساب می‌آید که خوشبختانه از سال گذشته تا کنون هشت هزار نفر در این بخش مشغول به فعالیت شده‌اند‌.

وی ضمن اشاره به سیاست‌های اجرایی توسعه کشاورزی اظهار کرد: این سیاست‌ها با دو هدف تولید محصولات سالم و به تبع آن دستیابی به محصولات ارگانیک و فعال کردن طرح‌هایی که تا کنون مسکوت مانده است، اجرا می‌شود.

این مقام مسئول همچنین از تقدیر نمونه‌های برگزیده شاخص کشاورزی استان سخن به میان آورد و گفت: امسال هم طبق روال سال‌های گذشته تقدیر از نمونه‌های برگزیده به عمل خواهد آمد، ولی به دلیل تقارن با انتخابات این مراسم به روز دوم تیر ماه موکول خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز در ادامه به بیمه محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط اقلیمی کشور به خصوص در چند سال اخیر، جهاد کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان اقدام به بیمه محصولات آن‌ها کرده است که این بیمه در حوزه هایی از قبیل تولیدات طیور به طور کامل انجام می‌شود.

وی در پایان سخنان خود گفت: متاسفانه در چند سال اخیر به خاک کشاورزی استان که یکی از مرغوب‌ترین خاک‌های کشاورزی کشور است، بی‌توجهی بسیاری شده است و بسیاری از زمین‌های کشاورزی که بزرگ ترین و حیاتی ترین سرمایه‌های کشاورزی هستند، آماج ساخت و سازهای بی رویه قرار گرفته‌اند و باید همه مسئولان نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

پنجشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۰
کد خبر : 26130
بازدیدها: 252

پاسخی بگذارید »