شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بهترین خاطره وزیر آموزش و پرورش از دوران مدرسه / همیشه شاگرد اول بودم

danesheroz فروردین ۳, ۱۳۹۳ ۰
بهترین خاطره وزیر آموزش و پرورش از دوران مدرسه / همیشه شاگرد اول بودم

دانش روز : انجام تکالیف نوروزی اگرچه برای برخی از دانش آموزان همواره ناخوشایند بوده اما برای وزیر آموزش و پرورش تبدیل به یکی از بهترین خاطرات دوران تحصیل اش شده است

هر ساله همزمان با نزدیک شدن آغاز سال نو، موضوع تکالیف نوروزی و بایدها و نبایدهای آن ذهن مدیران و مشاوران مدارس را به خود مشغول می کند. حتی برخی کارشناسان آموزشی معتقدند که ایام نوروز بهترین فرصت برای مرور درسهاست. اما از سوی دیگر بسیاری از مربیان پرورشی تعطیلات نوروز را بهترین فرصت برای با در کنار هم بودن خانواده ها عنوان می کنند.

به همین دلیل است که در سالهای اخیر پیکهای نوروزی اختیاری شده و محتوای چندان سختی ندارند.

اما وزیر آموزش و پرورش یکی از بهترین خاطرات دوران دانش آموزیش را انجام تکالیف نوروزی می داند و می گوید:« در دورانی که من دانش اموز بودم، از پیک های نوروزی خبری نبود، اما معلمان تکالیف بسیاری را برای ایام نوروز به ما می دادند. یکی از تکالیف نوشتن از روی متون دروس بود.»

علی اصغر فانی از دوران تحصیلش در مدرسه به عنوان بهترین دوران نوجوانی اش یاد می کند و می گوید: در دورانی که من دانش اموز بودم بسیاری از دانش اموزان پول به سایر هم کلاسی ها می دادند تا آنها تکالیفشان را انجام دهند البته من  هیچ پولی برای انجام تکالیفم در ایام نوروز ندادم. در تمام دوران دانش اموزی شاگرد اول کلاس بودم و همواره تلاش کردم که تکالیفم را به تنهایی و با پشتکار خودم انجام دهم.

به گفته فانی، در آن زمان انجام تکالیف نوروزی وظیفه ای بود که ما به عنوان دانش اموز باید به بهترین شکل انجام می دادیم و من نیز تلاش می کردم این وظیفه را به خوبی انجام دهم. همانطور که در حال حاضر به عنوان وزیر آموزش و پرورش تلاش می کنم که وظایف محول شده به خود را بدرستی انجام دهم تا معلمان و فرهنگیان شاد شوند و هیچ کاری بهتر از انجام وظیفه به شکل صحیح آن نیست.

یکشنبه ۳ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۰:۳۳
کد خبر : 100120
بازدیدها: 299

پاسخی بگذارید »