چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بهترین مکان برای غذا خوردن در محل کار

danesheroz1 مرداد ۲۳, ۱۳۹۲ ۰
بهترین مکان برای غذا خوردن در محل کار

دانش روز: پزشکان به افراد شاغل توصیه می کنند چنانچه می خواهند خلاقیت و روحیه کاری مناسبی پیدا کنند در انتخاب محل برای خوردن غذا توجه ویژه ای نمایند

به گزارش دانش روز،  براساس یک مطالعه پژوهشی که دانشمندان بر روی افراد شاغل انجام دادند دریافتند که انتخاب محل مناسب برای خوردن غذا بویژه در نوبت کاری شیفت صبح می تواند تاثیر بسزایی در افزایش کارایی کارمند داشته باشد.
گفتنی است دانشمندان براین اساس متوجه شده اند افرادی که وعده ناهار را به همراه سایر کارکنان در محیطی خارج از محل میز کاری خود سپری می کنند استرس کمتری پیدا می کنند و روحیه بیشتری برای انجام کار پیدا می نمایند.
بررسی ها نشان می دهند در عین حال خوردن ناهار طولانی و فاصله انداختن بیش از حد در ساعت اداری می تواند باعث تضعیف خلاقیت و کندی عملکرد ذهنی افراد شود.
در عین حال پیاده روی کم بعد از صرف وعده ناهار در مجاورت با نور خورشید در یک بازه زمانی محدود می تواند سبب جذب بهتر ویتامین ها از جمله ویتامین دی و املاح موجود در غذا در بدن افراد شود.

پزشکان توصیه می کنند تا افراد وعده ناهار را به همراه همکاران و دوستان خود سپری کنند و از پرخوری جدا پرهیز کنند و بعد از ناهار اندکی پیاده روی نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۹:۵۸
کد خبر : 50193
بازدیدها: 265

پاسخی بگذارید »