یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بهترین کشورهای دنیا برای بازنشستگی

danesheroz1 شهریور ۱, ۱۳۹۲ ۰
بهترین کشورهای دنیا برای بازنشستگی

دانش روز: زندگی کردن در خارج از کشور بسیار متفاوت است با یک بازدید ساده و توریستی از یک کشور خارجی. قبل از اینکه تصمیم بگیرید در یک کشور خارجی به زندگی خود ادامه دهید شما نه تنها باید نوع آب و هوا و هزینه زندگی در آن کشور را مدنظر قرار دهید، بلکه لازم است مواردی همچون امکانات بهداشتی، امنیتی، میزان مالیاتی که باید به دولت پرداخت و دید و نحوه رفتار مردمان آن کشور نسبت به خارجی‌ها را در نظر بگیرید

به گزارش دانش روز،  اگر دوران کاری خود را سپری کرده‌ و اکنون در آستانه بازنشستگی قرار گرفته‌اید و تصمیم دارید این دوران را در یک کشور خارجی بگذرانید با خواندن این مطلب چندین امکان برای شما وجود خواهد داشت. تهران امروزنوشت: دوهفته‌نامه «فوربس» در این مطلب که به تازگی منتشر کرده است کشورهایی را که بهترین شرایط برای گذراندن دوران بازنشستگی را دارند معرفی کرده است.** استرالیا

بهترین شهرهای این کشور برای گذراندن دوران بازنشستگی عبارتند از: «سیدنی»، «ملبورن»، «پرت» و «کانبرا». استرالیا سرزمینی تقریبا هموار است که ناحیه غربی آن را فلات غربی استرالیا و شرق آن را رشته کوه‌های جداکننده تشکیل می‌دهد و بین این دو، سرزمین پست و همواری قرار گرفته که بیشتر آن خشک و خالی از سکنه‌است. با این حال استرالیا به عنوان متنوع‌ترین کشور دنیا از لحاظ زیست‌بوم شناخته می‌شود.

** اتریش

برآوردها نشان می‌دهد که «وین»، پایتخت این کشورـ که تصویر بالا گوشه‌ای از این شهر را نشان می‌دهد ـ بالاترین کیفیت زندگی بین شهرهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. با این حال هزینه‌ها در این شهر پایین‌تر از لندن یا پاریس است. یک آپارتمان یک‌ خوابه در مرکز شهر «وین» با ۷۵۰ یورو ـ ۹۷۳ دلار‌ـ اجاره داده می‌شود در حالی که برای اجاره کردن چنین آپارتمانی در پاریس باید هزار و ۵۰ یورو ـ هزار و ۳۶۲ دلار ـ پرداخت کرد.

** بلژیک

بلژیک دومین کشور اروپایی است که توانسته در رده‌های بالای این فهرست قرار گیرد. عکسی که بالای این مطلب می‌بینید بازار گل در میدان شهر «بروکسل» پایتخت بلژیک است که با قطار تنها ۸۰ دقیقه با پاریس و دو ساعت با لندن فاصله دارد و با این حال نرخ زندگی در این شهر بسیار ارزان‌تر از پایتخت فرانسه و انگلیس است. البته در این کشور مالیات بر ثروت اخذ می‌شود که به تازگی در فرانسه و انگلستان اخذ می‌شود.

** کاستاریکا

آتش‌فشان‌های بسیار، جنگل‌های گرمسیری سرسبز، پارک‌های ملی فراوان، سواحل زیبا و گونه‌های حیوانی متنوع از «کاستاریکا» کشوری شگفت‌انگیز ساخته است. این کشور همچنین از امنیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار است. با این حال باید خودتان را عادت دهید که صبح‌ها با سروصدای میمون‌هایی بیدار شوید که در همسایگی شما زندگی می‌کنند؛ مثل همین میمون بی‌حال در پارک ملی «مانوئل آنتونیو»!

** اکوادور

تصویری که بالای این مطلب می‌بینید خیابانی در مرکز شهر «کویتو» را نشان می‌دهد. علاوه بر آب و هوای مناسب و مردمانی مهربان، زندگی کردن در چنین جایی باعث می‌شود که هزینه زندگی شما حداقل به نصف کاهش یابد. اگر چندان به زبان اسپانیایی مسلط نیستید جابه‌‌جایی در این کشور برای شما سخت خواهد بود. علاوه بر این درصد بالای فقر باعث افزایش جرم و جنایت شده و این یکی از معضلات اساسی «اکوادور» است.

** فرانسه

تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۲ میلادی انجام شده است نشان می‌دهد که فرانسه به همراه اسپانیا جزو کشورهایی است که بازنشستگان مهاجر بیشترین اقبال را به آن دارند. با این حال داشتن یک‌سوئیت در پاریس برای شما ۳۲۵ هزار دلار آب می‌خورد! با این وجود می‌توان املاکی را در بعضی مناطق فرانسه یافت که قیمت معقول‌تری دارند؛ مثلا در منطقه «دوردوین» که مدت زیادی است محبوبیت بالایی بین خریداران بریتانیایی دارد.

** هندوستان

تنها اگر در هند خانواده‌ای داشته باشید یا مدت زیادی را در هندوستان گذرانده باشید، می‌توانید بی‌نظمی عجیب این کشور، فقدان شرایط بهداشتی و فاصله طبقاتی فاحش بین فقیر و غنی را تحمل کنید؛ فاصله‌ای که ممکن است شما را در نوعی شوک فرهنگی فرو ببرد. با این حال زندگی در هند یعنی کاهش هزینه‌های زندگی به میزانی قابل‌توجه و لذت بردن از مناظری عجیب و غریب مثل «حوا محل» در جی‌پور

منبع:باشگاه خبرنگاران
جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۱
کد خبر : 53172
بازدیدها: 154

پاسخی بگذارید »