یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر: برگزاری پیاده روی خانوادگی در استان البرز

danesheroz2 تیر ۷, ۱۳۹۲ ۰
بمناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر: برگزاری پیاده روی خانوادگی در استان البرز

دانش روز: همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر نیروی انتظامی استان البرز و اداره کل ورزش و جوانان با برگزاری همایش پیاده روی خانوادگی ضمن فراهم آوردن فضایی پرنشاط با حضور خانواده ها صدها تن مواد مخدر را امحا کردند

به گزارش دانش روز، همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و به همت نیروی انتظامی استان البرز و با همکاری اداره کل ورزش و جوانان همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در مسیر میدان طالقانی تا کوه نورالشهدا عظیمیه کرج برگزار شد.

در این مراسم که هزاران نفر از خانواده ها در آن شرکت کردند برنامه های فرهنگی ورزشی متنوعی نیز اجرا شد.

برگزاری پیاده روی خانوادگی به تنهایی حرکتی سازنده است

مدیر کل ورزش و جوانان البرز در حاشیه برگزاری این برنامه گفت : پیاده روی خانوادگی با حضور جمع کثیری از مردم در کرج به صورت پرشور تر به مناسبت سالگرد جهانی این روز برگزار گردید.

علیرضا جوانمردی در خصوص برگزاری این مراسم بیان داشت: پیاده روی خانوادگی در راستای ایجاد نشاط با توجه به تدابیر و مصوبات شورای مبارزه با مواد مخدر استان با همکاری نیروی انتظامی، دانشگاه علوم پزشکی،آموزش و پرورش و اداره کل ورزش و جوانان استان البرز برگزار گردید و امحاء مواد مخدر نیز یکی دیگر از برنامه های این روز می باشد.

وی در ادامه در مورد هدف از برگزاری این برنامه افزود:همایش به منظور ایجاد جامعه ی پاک و سالم برگزار می شود چرا که همایش پیاده روی دارای  ارزش عمومی و همگانی است.

مدیر کل ورزش و جوانان استان البرز با اشاره به برگزاری مسابقات متنوع و اهدای ۱۰دستگاه دوچرخه و سفر زیارتی به شرکت کنندگان تصریح کرد:مسیر پیاده روی از میدان طالقانی شروع و در کوه نور الشهدا که محل امحاء مواد مخدر است پایان می یابد و ابتدای مسیر نیز برای افراد شرکت کننده در پیاده روی مسابقاتی برگزار و در صورت موفقیت در همان لحظه جوایز خود را دریافت خواهند کرد.

اقدام به انجام ورزش یکی از موانع ابتلا به اعتیاد است

وی با توجه به حضور افراد ترک کننده مواد مخدر در این همایش اذعان داشت:حضور افراد ترک کننده مواد مخدر در جمع مردم مایه ی بسی شادمانی بوده و این نشان دهنده ی این است که با انگیزه ی خوب به این جا آمدند  و فعالیت های ورزشی فی نفسه یکی از مهمترین عوامل پیش گیرنده در موضوع اعتیاد است.

جوانمردی بیان داشت:پیاده روی آن هم از نوع خانوادگی ساده ترین و سمبلی ترین ورزش با حد اقل امکانات برای مردم می باشد و ایجاد شور و نشاط که منجر به سلامتی و مانع از افسردگی می گردد از مهمترین فواید انجام فعالیت های ورزشی است.

 فعالیت یکی از سمن ها در راستای آشنایی جوانان با موضوع اعتیاد

مدیر کل اداره ورزش و جوانان از فعالیت یکی از سازمان های مردم نهاد در راستای آشنایی جوانان با موضوع اعتیاد خبرداد و گفت:سمن ها با گرفتن مجوز از سوی اداره کل ورزش و جوانان در موضوعات مختلف اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و …. به انجام فعالیت می پردازند و یکی از این سمن ها در راستای موضوعات مرتبط به جوانان از جمله اعتیاد مشغول به فعالیت می باشد.

جوانمردی دیگر فعالیت های سازمان های مردم نهاد را در موضوعات و اقدامات پیشگیرانه در بحث اعتیاد، ابتلا به مواد مخدر، تسهیل در ازدواج و …عنوان کرد.
گفتنی است، گروههای رزمی ، ژیمناستیک  و هیئت باستانی از سوی اداره کل ورزش و جوانان  و گروه اجرای نمایش های خیابانی از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به برگزاری نمایش پرداختند.

منبع: مهر

جمعه ۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۸:۰۹
کد خبر : 32960
بازدیدها: 206

پاسخی بگذارید »