یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بلیت مترو از فردا گران می‌شود+ قیمت جدید مترو

danesheroz2 تیر ۴, ۱۳۹۲ ۰
بلیت مترو از فردا گران می‌شود+ قیمت جدید مترو

دانش روز: مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران اعلام کرد: بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، قیمت جدید بلیت ‌های سال ۹۲ مترو تهران و حومه از فردا اعمال می‌شود

به گزارش دانش روز،به نقل از شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، احسان مقدم افزود: بر اساس این مصوبه، قیمت بلیت تک سفره۴۵۰۰ ریال و قیمت بلیت دو سفره ۶۵۰۰ ریال تعیین شده است.

وی گفت: نرخ بلیت تک سفره در سال گذشته۳۵۰۰ ریال و دو سفره ۵۵۰۰ بود.

مقدم با بیان اینکه بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران، کارت های اعتباری مبلغ دار هم شامل افزایش شده است و شهروندان می توانند، کماکان از بلیت‌های اعتباری مبلغ‌دار بهره‌مند شوند، افزود: به ازای فروش هر بلیت اعتباری مبلغ دار، مبلغ ۱۲۰۰۰ ریال به عنوان ودیعه(بهای بلیت) به صورت نقدی از خریدار دریافت و بنابر تقاضای وی میزان مبلغ درخواستی در کارت اعتباری شارژ می شود.

وی گفت: بلیت های اعتباری مبلغ دار هر ۳۰ دقیقه یکبار در ایستگاه مبدا قابل استفاده و مخصوص یک نفر است.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران به مسافران توصیه کرد در صورت استفاده از کارت مبلغ دار در شبکه مترو حتما هنگام خروج از ایستگاه مقصد، کارت خود را در دستگاه های کنترل(گیت)ارائه کنند در غیر این صورت بهای طولانی‌ترین سفر(ناحیه۶) از اعتبار بلیت آنان کسر می ‌شود.

تقسیم بندی نواحی شبکه خطوط مترو و هزینه سفر در هر ناحیه با بلیت ‌های اعتباری مبلغ‌دار بر اساس مصوبه شورای اسلامی شهر تهران :

– ناحیه یک، ۰ تا ۱۰ کیلومتر ۱۵۴۵ ریال

– ناحیه دو ، ۱۰ تا ۲۰ کیلومتر ۱۶۵۲ ریال

– ناحیه سه ، ۲۰ تا ۳۰ کیلومتر ۱۹۰۸ ریال

– ناحیه چهار، ۳۰ تا ۴۰ کیلومتر ۲۰۶۹ ریال

– ناحیه پنج ، ۴۰ تا ۵۰ کیلومتر ۲۴۵۹ ریال

– ناحیه شش، بیش از ۵۰ کیلومتر ۲۴۵۹ ریال

منبع: پانا

سه شنبه ۴ تیر ۱۳۹۲ - ۱۷:۴۱
کد خبر : 31691
بازدیدها: 189

پاسخی بگذارید »