چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بلاتکلیفی فارغ التحصیلان کشاورزی

danesheroz1 آبان ۶, ۱۳۹۲ ۰
بلاتکلیفی فارغ التحصیلان کشاورزی

دانش روز: مهندس خوزستانی فلافل فروش شد!

 به گزارش دانش روز، حدود۱۰ سال پیش در رشته زراعت با معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم و برای فعالیت در این رشته از سازمان جهاد کشاورزی درخواست زمین کردم…
حدود شش ماهی می شود که از روی ناچاری در شغل هایی که در شان و منزلت یک مهندس کشاورزی نیست مشغول بکار شده ام. انتظار داریم با ابلاغ سیاست های مدون دولت تدبیر و امید به وزارت جهاد کشاورزی و اجرای سریع آن توسط جهاد کشاورزی خوزستان و سازمان نظام مهندسی به وضعیت فارغ التحصیلان کشاورزی رسیدگی شود تا بیش از این بر سر دوراهی و درگیر مشکلات نباشیم.
این فارغ التحصیلان کشاورزی  با انتقاد از برخی سیاست ها درخصوص ساماندهی فارغ التحصیلان جویای کار کشاورزی گفت: با گذشت ۱۰ سال از گرفتن مدرک مهندسی کشاورزی همچنان در حسرت استخدام در بخش کشاورزی است.
این مهندس کشاورزی خوزستانی گفت: ۱۰ سال پیش در رشته زراعت و اصلاح نباتات آن هم با معدل ۱۷ فارغ التحصیل شدم و برای فعالیت در این رشته از سازمان جهاد کشاورزی درخواست زمین کردم و متاسفانه پاسخ این درخواست سالها طول کشید و مقرر شد تا در قالب یک طرح کشاورزی، زمینی به من واگذار شود.
وی ادامه داد: در نهایت هم با سختی هایی که برای اجاره کردن این زمین گذراندم به بانک عامل معرفی شدم و آنها درخواست ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه ملکی کردند که تاکنون موفق به تهیه وثیقه برای دریافت تسهیلات نشده ام. جالب اینجاست بجای بکارگیری فارغ التحصیلی مانند من هر روز برایم نامه می فرستند که اگر طرح را اجرا نکنی زمین را پس می گیریم!
وی   گفت: چندی پیش هم از گرفتن این زمین ناامید شدم و بدنبال کار دیگری رفتم. این شد که به توصیه برخی دوستان سری به سازمان نظام مهندسی کشاورزی زدم و از برنامه های این سازمان برای اشتغال مهندسین کشاورزی جویا شدم و جالب اینجا بود که گفتند در ابتدا باید یک دوره «جی پی اس» را پیش ما بگذرانی و این در حالی بود که این دوره هیچ کاربردی برای من نداشت اما به هر حال با پرداخت هزینه ای این دوره را سپری کردم. نا گفته نماند بعدها متوجه شدم که دوره هایی که نظام مهندسی کشاورزی می گذارد باید رایگان باشد!
این فارغ التحصیل کشاورزی افزود: از پایان آن دوره بیش از یکسال می گذرد و نه مدرک آموزشی «جی پی اس» برای من کاربردی داشت و نه از سازمان نظام مهندسی کشاورزی خبر امیدوارکننده ای برایم آمد و تنها برای روز مهندس یک پیام تبریک برایم ارسال شد که روز مهندس را به من تبریک گفتند.
این مهندس ادامه داد: حدود شش ماهی می شود که از روی ناچاری در شغل هایی که در شان و منزلت یک مهندس کشاورزی نیست مشغول بکار شده ام. از فلافل فروشی گرفته تا مشاور بنگاه املاک!!! – اگر چه امید خود را از دست نداده ام و چشم انتظار برنامه های وزارت جهاد کشاورزی برای ساماندهی مهندسین کشاورزی بویژه افراد با سابقه ای مانند من هستم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

دوشنبه ۶ آبان ۱۳۹۲ - ۰۰:۲۵
کد خبر : 70003
بازدیدها: 390

پاسخی بگذارید »