سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بغض رئیس جمهور منتخب

danesheroz1 تیر ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
بغض رئیس جمهور منتخب

دانش روز: رئیس جمهور منتخب، وحدت ، همدلی ، تعامل در داخل و با دنیا ، در پیش گرفتن سیاست خارجی پویا، پرهیز از افراطی گری، حاکم شدن تعقل به منظور جلوگیری از اختلافات و شکاف ها را اصلی ترین پیام های انتخابات اخیر ریاست جمهوری خواند و تاکید کرد که باید دست به دست هم بدهیم تا بتوانیم در سایه وحدت از اختلافات و مشکلات عبور کنیم

به گزارش دانش روز، حسن روحانی رئیس جمهور منتخب در مراسم محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت تصریح کرد: رزمندگان ما با خدا تجارت کردند لذا پیروز شدیم.

وی اظهار داشت: ما در جبهه و در برابر جهان پیروز شدیم چون هر وقت خلوص و ابتکار و هماهنگی و برادری بیشتر بوده است و همه در کنار هم قرار گرفتیم پیروز شده‌ایم امروز هم باید همان راه را در پیش بگیریم.

روحانی به عظمتی که در انتخابات ریاست جمهوری شاهد آن بودیم اشاره کرد و بیان داشت: روزهای اولیه انتخابات شاهد فضای تردید و سوء ظن بودیم و خیلی آدم‌های پاک و خالص ناامید و مایوس بودند و بعضی‌ها سوءظن و بدگمانی و تردید و شک داشتند اما خداوند فضا را برگرداند و هرچه پیش رفتیم زمین هموارتر شد و آسمان با ما یار شد.

وی افزود: دشمن در انتخابات پیش رو  فکر می‌کرد شکاف دائمی بین حاکمیت و مردم به وجود آمده است و روز به روز این شکاف بیشتر می‌شود و هیچ وقت پر نخواهد شد.

روحانی ادامه داد: دشمنان تصور انتخاباتی سرد و بی‌رمق و حداقلی را داشتند و بعضی از دوستان گاهی می‌گفتند انتخابات حداقلی خواهد بود پس دشمن یک جور فکر می‌کرد و دوست یک جور ناامید بود اما خدا با دلها چه کرد و رهبری با تدبیرش چه نتایجی را به بار آورد.

رئیس جمهور منتخب با اشاره به سخنرانی فروردین ماه امسال مقام معظم رهبری افزود: مقام معظم رهبری قدم به قدم جامعه را هدایت کردند و چه فضای بانشاط و حضور پررنگی ایجاد شد.

وی با بیان اینکه این انتخابات بی‌تردید بلوغ مسئولان و ملت بود گفت: این انتخابات رشد فکری و خرد جمعی بود و شاهد حضور همه در صحنه بودیم و در واقع این بیعت مجدد با امام (ره)، انقلاب، آرمان‌های بلند انقلاب، اهداف و منافع ملی بود.

هر دو جناح سیاسی کشور برای رای آوری خادم ملت احساس پیروزی کردند

روحانی به حضور ۷۳ درصدی واجدین شرایط پای صندوق‌های رای اشاره کرد و افزود: چه انتخابات شکوهمند و زیبایی داشتیم به طوری که نه کسی گله و شکایتی کرد و نه کسی از این انتخابات ناراضی بود و هیچ‌کس و هیچ جناحی احساس نکرد در این انتخابات شکست خورده است و آن خادمی هم که رای آورد آن‌قدر در زندگی‌اش با معتدلین جناح‌ها نزدیک بود که هر دو جناح احساس پیروزی کردند.

رئیس جمهور افزود: آنهایی که در صحنه انتخابات به ظاهر با هم رقابت می‌کردیم احساس پیروزی کردند گرچه به زبان نگفتند اما به دل احساس پیروزی داشتند.

روحانی گفت: من در ملاقات‌هایی که بعد از انتخابات با این عزیزان داشتم این را احساس کردم که این پیروزی جز با اراده‌ی حق و لطف اهل بیت و توجه حضرت ولی‌عصر (عج) امکان‌پذیر نبود.

وی ادامه داد: همه کسانی که به صحنه رقابت آمدند مشکلات کشور را می‌دانستند اما هیچکدام از مشکلات نهراسیده و سینه سپر کردند.

روحانی گفت: مگر در دوران جنگ مشکلات را نمی‌دانستیم؟ در حالی که حتی به ما سیم خاردار نمی‌دادند به دشمن کمک‌های فراوان می‌کردند اما فرماندهان، بسیجیان و سربازان ما در پیروزی و عنایت حق تردید نکردند.

وی افزود: چه کسی فکر می‌کرد خداوند پیروزی خرمشهر را برای ما چنین سهل کند؟

روحانی تصریح کرد: ما در هشت سال دفاع مقدس تردید نکردیم و همین باعث شد که خدا ما را پیروز و سربلند کند و خون شهیدان سرمایه جاودانی برای کشور شد تا دنیا امروز با نگاه دیگری به ما بنگرد به طوری که امروز وقتی عده‌ای می‌گویند این گزینه روی میز است و شما این جمله را می‌شنوید به خنده می‌افتید و وقتی یک کشور مفلوک در منطقه حرف‌هایی می‌زند شما را به خنده می‌اندازد چون صهیونیست‌ها چه کسی هستند که ما را تهدید کنند و اینکه نمی‌توانند تهدیدشان را واقعی کنند و قدم نظامی علیه ملت بردارند به خاطر سرمایه هشت سال دفاع مقدس و ایستادگی ملت است چون می‌دانند اگر یک روز اتفاقی بیفتد این ملت قوی‌تر و با شهامت‌تر ایستادگی خواهند کرد.

ملت ایران در این انتخابات گفت باید بایستیم اما طرحی نو در اندازیم

رئیس‌جمهور منتخب با اشاره به اینکه امروز شاهد جنگ سیاسی و اقتصادی و روانی تحمیل شده بر ایران هستیم گفت: ملت ایران در این انتخابات گفت باید بایستیم اما طرحی نو در اندازیم یعنی باید با نقشه و تدبیری دقیق‌تر حرکت کنیم.

چرا اشتباه یک نفر، دو نفر و یا یک گروه را کش می‌دهیم/ پیامبر حتی با ابوسفیان هم که همه فتنه‌ها از او بود رفتاری برادرانه داشت

وی با بیان اینکه تمام پیام این انتخابات این بود که افراطی‌گری و شکاف و اختلاف ما را به جایی نمی‌رساند بلکه تعقل و وحدت ما را به پیروزی و هدف نهایی می‌رساند تصریح کرد: چرا اشتباه یک نفر، دو نفر و یا یک گروه را کش می‌دهیم؟ در حالی که پیامبر (ص) که همه چیز ما از اوست با همه رفتارهای برادرانه داشت و در حالی که منافقین را می‌شناخت در کنار سفره پیامبر می‌آمدند و حتی با ابوسفیان هم که همه فتنه‌ها از او بود رفتاری برادرانه داشت پس باید گذشت داشته باشیم و به فکر اهداف بلند آینده باشیم.

روحانی با اشاره به اینکه ممکن است از همه ما خطایی سر زده باشید گفت:  گاهی شاهدیم که وقتی فردی می‌گوید طرفدار نظام و ولایت فقیه است عده‌ای به زور می‌ گویند که تو این‌طور نیستی اما چرا این کار اتفاق می‌افتد در حالی که باید زمینه را برای اتحاد و وحدت آماده کنیم.

آنها که آماده بازگشت هستند راهشان را تسهیل کنیم چون توبه برای همه است

وی با اشاره به تاکید امام (ره) بر مسئله‌ وحدت ادامه داد: امام می‌فرمود از دشمن خارجی نمی‌ترسم اما از اختلاف شما نگرانم پس باید کمک کنیم از مشکلات و اختلافات عبور کنیم و مشکل را افزون نکنیم یعنی آنها که آماده بازگشت هستند راهشان را تسهیل کنیم چون توبه برای همه است.

رئیس‌جمهور منتخب افزود: کسی که می‌گوید توبه کرده است و برگشته و آماده فداکاری است برخی می‌گویند که تو آماده نیستی و این درست نیست چون اسلام ما همان است که می‌ گفت اگر کسی گفت اشهد ان لا اله الا الله و اشهد ان محمد رسول الله او را به عنوان مسلمان و برادر قبول کنید.

روحانی تاکید کرد: پیام انتخابات وحدت و همدلی و تعامل در داخل و تعامل با جهان البته با حفظ منافعمان بود.

پیام این انتخابات سیاست خارجی پویا و فعال با جهان همراه با احترام، منافع و حفظ حقوق متقابل است

رئیس‌جمهور منتخب بیان داشت: پیام این انتخابات سیاست خارجی پویا و فعال با جهان بود که البته همراه با احترام، منافع و حفظ حقوق متقابل است که در آن جای تردید نیست و یک ایرانی‌ را پیدا نمی‌کنیم که بگوید از منفعت، امنیت و حقوق ملی می‌گذرم پس می‌توانیم با دنیا تعامل منطقی داشته باشیم و قدم به قدم جلو برویم و توقعات جامعه حتما باید منطبق با امکانات، توان و ظرفیت ملی باشد و مردم ما این توجه را دارند چون دولت به تنهایی نمی‌تواند موفق شود.

وی گفت: همان‌طور که در جبهه وقتی پیروز شدیم که همه‌ ملت حضور داشتند پس امروز هم همه باید به صحنه بیاییم.

رئیس‌جمهور منتخب با بیان اینکه دولت یازدهم یعنی دولت تدبیر و امید، اول دستش به سمت حق و بعد به سمت آحاد مردم است عنوان کرد: عنایت حق، حضور مردم و وحدت همه‌ قوا زیر نظر مقام معظم رهبری باعث موفقیت‌مان می‌شود و از خیلی مشکلات به قوه الهی عبور می‌کنیم.

وی افزود: قدرتی که این انتخابات را تبدیل به حماسه بزرگ کرد ما را با عنایت خود پیروز می‌کند.

توقع از ایثارگران و رزمندگان برای کمک به دولت به دلیل سابقه ایستادگی دربرابر دشمنان نابجا نیست

رئیس‌جمهور منتخب در ادامه خطاب به پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت اظهار داشت: اگر از شما توقع بیشتری نسبت به دیگران برای کمک به دولت داشته باشیم نابجا نیست چون شما ایثارگر و رزمنده هستید و نشان دادید در برابر دشمن ایستاده‌اید.

روحانی با بیان اینکه مبنای دولت استفاده از تمام گروه‌های تخصصی است تصریح کرد: در اقتصاد زمینه را برای فعالیت مردم آماده می‌کنیم و مصمم هستیم که شکاف‌های اجتماعی را از بین ببریم و سرمایه ملی را افزایش دهیم چون در هر جمعی پیشکسوتان آن باید مورد توجه قرار گیرند و شما پیشکسوتان جهاد و شهادت هستید پس توقع از شما بیشتر است و همه باید دست به دست هم دهیم تا قدرت ملی را بسازیم.

رئیس‌جمهور منتخب ادامه داد: تا قدرت ملی ساخته نشود دشمن در برابر ما سر فرود نمی‌آورد چون قدرت ملی یعنی اقتصاد قوی وحدت داخلی و سیاست خارجی فعال و پویا، ایمان قوی، انگیزه‌ قوی، فرهنگ قوی و اتحاد همه قوا و این قدرت ملی است که می‌تواند ما را در برابر دشمن و همه‌ آنهایی که سربلندی این کشور و ملت را نمی‌خواهند موفق کند

منبع:مهر

سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۲ - ۲۳:۵۶
کد خبر : 38636
بازدیدها: 287

پاسخی بگذارید »