پنجشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بعد از ماهان چیاکو را دریابیم

danesheroz1 بهمن ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
بعد از ماهان چیاکو را دریابیم

دانش روز: چیاکو دانش آموز پایه دوم ابتدایی و ساکن یکی از روستاهای کُردستان است که به علت ابتلا به بیماری دوشن از هرد پا فلج شده است و دو ماه است به مدرسه نرفته است و نیازمند یاری است

به گزارش دانش روز، چیاکو کلاس دوم دبستان است،کرد زبان است و اهل یکی از روستاهای کُردستان .”دوشن” نام بیماری است که چیاکو را از هردو پا فلج کرده است .

  چیاکو دو ماه است به مدرسه نرفته است، در حال حاضر چیاکو نیازمند معرفی به یک پزشک زبده است . همه ی کسانی که گره از کار”ماهان” گشودید همتی دوباره کنید تا چیاکو هم به لطف مهربانی تان برروی پا هایش بایستد .

دیستروفی ماهیچه ای دوشن(به اختصار DMD)، شایع‌ترین و شدیدترین نوع از بیماری‌های دیستروفی ماهیچه‌ای از گونه (Xپیوند یافته) و ژنتیکی است که از عوارض اصلی این بیماری تحلیل و نابودی ماهیچه‌های ارادی (که در کنترل بدن نقش حیاتی دارند) است که در مواقع شدید نهایتاً منجر به عدم توانایی در راه رفتن  و معلولیت خواهد شد.

  گفتنی است که ماهان رحیمی دانش آموز مریوانی که به علت بیماریلوپسی آره آتا موهایش ریخته بود با اقدام جالب معلمش که برای همدردی با وی موهایش را زده بود رسانه ای شد که منجر به معرفی وی به پزشک و پرداخت هزینه درمان توسط مسئولین ومردم گردید.

  شوخان براخاسی نیز که هم اکنون شش ساله است دوسال پیش براثر سرماخوردگی به بیمارستان امام خمینی(ره) دیواندره در استان کردستان مراجعه کرد که با تزریق آمپول پنی سیلین از هر دو چشم نابینا شد.چشمان این دختر خردسال دوبار در بیمارستان فارابی تهران پیوند قرنیه شد اما متاسفانه هنوز قادر به دیدن نیست.

  گفتنی است که خبر بیماری چیاکو توسط رسول بابایی معلم چیاکو برای نخسیتن بار در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۳۲
کد خبر : 94130
بازدیدها: 232

پاسخی بگذارید »