جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بعد از غذا گیلاس نخورید!

danesheroz2 خرداد ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
بعد از غذا گیلاس نخورید!

دانش روز: گیلاس یکی از میوه های پرطرفدار در میان مردم است اما برخی با مصرف بی موقع و نابجای آن خطرات و دردسرهای زیادی را برای خودشان به وجود می آورند

به گزارش گروه علمی دانش روز، محمد تقی انوشه، متخصص تغذیه و رژیم درمانی  با بیان اینکه درخت گیلاس از دو نوع ترش و شیرین است گفت: نوع شیرین آن را گیلاس و نوع ترش آن را آلبالو می گوییم.
دکتر انوشه با اشاره به اینکه این میوه بیشتر در مناطق کوهستانی کشت می شود افزود: این  میوه ۱۰ تا ۱۵ درصد قند دارد و یک واحد آن تقریبا ۷۳ گرم یا یک فنجان کوچک که ۱۲ تا ۱۵ گیلاس است ۵۲ تا ۶۰  کالری دارد.
وی در ادامه در خصوص ویتامین این میوه اظهار داشت: ویتامین A,C فولیک اسید، پتاسیم، منیزیم، کلسیم از جمله ویتامین های مفید در این میوه هستند.
این متخصص تغذیه همچنین تصریح کرد: این میوه در موارد دارویی به عنوان یک گیاه قابض برای رفع خشکی حلق و ریه مفید است و به دلیل اینکه باعث هضم سریع غذای می شود توصیه می شود بعد از غذا خورده نشود.
وی در ادامه گفت: در پزشکی سنتی از گیلاس برای ناراحتی های کلیه و کیسه صفرا و نقرس استفاده می شود.
دکتر انوشه با بیان اینکه گیلاس گیاهی ضد باکتری است که برای جلوگیری از فساد دندان بکار می رود افزود: عصاره گیلاس تا ۸۹ درصد فعالیت آنزیم های عامل تشکیل پلاک دندان را متوقف می کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به علت مزایای فراوانی این میوه برای بدن و پایین بودن میزان قند موجود در آن بیماران دیابتی نیز از این میوه می توانند استفاده کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۵
کد خبر : 28617
بازدیدها: 178

پاسخی بگذارید »