جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

بصیرت عاشورایی مردم استان البرز در دهه نخست محرم

danesheroz1 آبان ۲۴, ۱۳۹۲ ۰
بصیرت عاشورایی مردم استان البرز در دهه نخست محرم

دانش روز: همزمان با سراسر کشور طرح بصیرت عاشورایی در استان البرز از اول محرم آغاز شده و تا شب ۱۳ محرم ادامه دارد

به گزارش دانش روز،

باز محرم آمد علم ها بر سر هر کوی برزن بر افراخته شد، سلامی نم دار به دسته های عزادار

واژه ها خود شرمنده اند  عظمت … معصومیت … بندگی … بزرگواری، سلام بر محرم سلام بر حسین

6666666666

با آغاز ماه محرم ایران سراسر حزن و اندوه شد. محرم ماه قیام عاشوراست قیامی که در دوران انقلاب اسلامی الگویی مطلق برای ملت و مسئولین نظام در راه مبارزه با استکبار و سردادن نوای آزادی خواهی و آزادگی در جهان همانند سرور و سالار شهیدان حضرت حسین بن علی (ع) بود.

 بصیرت، درس مهم عاشورا برای منتظران، و یکی از خصلت ­های شهدای کربلاست.

777777777777

 

بصیرت به معنای امام شناسی، زمان شناسی، دشمن شناسی و …

 همزمان با سراسر کشور طرح بصیرت عاشورایی در استان البرز از اول محرم آغاز شده و تا شب ۱۳ محرم ادامه دارد.

با توجه به کلام رهبر معظم انقلاب که فرمودند: امام زادگان و بقاع متبرکه باید از مزار محوری به فضایی برای انجام امور فرهنگی تغییر کند در سال ۹۲ این مهم در راس برنامه های ادارات متبوع اعم از اوقاف قرار گرقت.

basiratAshorayi2

این طرح شامل برنامه های مختلفیبه شرح ذیل بود.

 ۱) اقامه عزاداری ۲) برپایی نماز جماعت در بقاع متبرکه ۳) برپایی خیمه معرفت، غرفه های پرسش و پاسخ مسائل شرعی، مشاوره جوانان و پاسخ به شبهات در کنار این خیمه ها ۴) اعزام مبلغ جهت  ترویج فرهنگ حسینی و مسائل دینی

0809809

در راستای این طرح همایش بین المللی روز علی اصغر (شیرخوارگان حسینی) در روز ۱۷ آبان برابر با ۴ محرم برگزار شد و مادران به همراه نوزادان خود با سالار شهیدان هم دردی کردند.

مردم استان پر شور تر از سالهای قبل در مراسمات عزاداری شرکت کرده و با حضور در اماکن متبرکه به اقامه نماز جماعت پرداختند. خیمه معرفت در جهت شناخت جوانان با بصیرت عاشورا و ترویج فرهنگ حسینی و پاسخ به مسائل دینی از سوی اوقاف برپا شد.

26

نهم و دهم محرم  روز تاسوعا و عاشورا و برابر با روز شهادت علمدار کربلا و حسین شهید مردم استان با حضور در دسته های عزاداری، اماکن متبرکه و همچنین واقفین با اعطای نذورات در این ایام به سوگ نشستند.

80904134-5194329

یکی از جنبه های مهم نماز جماعت اتحاد است اتحادی که موجب شد ۷۲ تن از یاران حسین(ع) تا آخرین لحظه پیشوای خود را تنها نگذارند. مردم استان البرز ظهر عاشورا با طنین‌ انداز شدن نوای ملکوتی اذان ظهر، در امامزادگان، مساجد، تکایا، حسینیه‌ها و اماکن متبرکه، با تشکیل صفوفی مستحکم، سنت حسنه نماز ظهر عاشورا را تداوم بخشیدند و نشان دادند که به تبعیت از امام و مقتدای خود، امام حسین(ع)، که در ظهر عاشورا و در زیر تیرباران آن روز، دست از نماز نکشید و این فریضه الهی را اول وقت اقامه فرمود، نماز را پاسداشته و مقدم بر هر کاری می‌دانند

2

شام غریبان عصرعاشورا در مساجد و هیئات مذهبی برگزار شد و مردم با سینه زنی و روشن کردن شمع به یاد مظلومیت حسین(ع) گریستند.

789070789

ترویج فرهنگ حسینی و قیام عاشورا در بین جوانان از مسائل بسیار مهمی است که رهبر معظم انقلاب به آن پرداخته و فرمودند. فرهنگ عاشورا می تواند موجب شود که منکرات از جامعه اسلامی رخت بربندد و توطئه غرب را در جهت تهاجمات فرهنگی خنثی سازد و اینک در هفته امر به معروف و نهی از منکر چه زیباست عمل به فرموده ولی فقیه و به واسطه این ایام هر چه بیشتر قدم در راه اهداف حسین (ع) بگذاریم و آمر به معروف و ناهی از منکر باشیم.

جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۲ - ۱۵:۱۲
کد خبر : 73921
بازدیدها: 448

پاسخی بگذارید »