چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بسیج فرهنگیان حرکت خوبی در راستای پژوهش و تولید مقالات علمی آغاز کرده است

danesheroz اسفند ۱۳, ۱۳۹۲ ۰
بسیج فرهنگیان حرکت خوبی در راستای پژوهش و تولید مقالات علمی آغاز کرده است

دانش روز : وزیر آموزش و پرورش گفت: بعضی از مشکلات و مسائل رفتاری است اما ما می خواهیم با روشهای ساختاری این موانع را برطرف کنیم ، به همین دلیل مشکل در سرجای خود باقی می ماند

علی اصغر فانی در دهمین جشنواره علمی و پژوهشی در تجلیل از برگزیدگان بسیج فرهنگیان اظهارداشت: بعضی از مشکلات و مسائل رفتاری است .اما ما می خواهیم با روشهای ساختاری این موانع را برطرف کنیم ولی مشاهده می کنیم همچنان مشکل در سرجای خود باقی می ماند .

وی افزود: در اجرای سند تحول بنیادین از بندی شروع کردیم که به ساختار مربوط می شد یعنی استقرار نظام شش شش سه در حالیکه این بخش مختصری از سند تحول بنیادین آموزش وپرورش بود و بیشتر جنبه ساختاری داشت.
وزیر آموزش وپرورش تصریح کرد: بنابراین باید برای حل مسئله ابتدا مسائل را به درستی شناسایی کردتا زودتر به نتیجه نهایی دست یافت.
وی یادآورشد: بسیج فرهنگیان با حرکت خوبی که در راستای پژوهش و تولید مقالات علمی آغاز کرده به کمک آموزش وپرورش آمده تا به کمک بسیجیان و فرهنگیان در حوزه مسائل مختلف آسیب ها را شناسایی کند و راه حل های پیشنهادی مناسبی را ارائه نماید.اگر این مطالعات دقیق و علمی صورت گیردبیشتر در آموزش وپرورش قابل استفاده است.
فانی ادامه داد: مبحث بعدی مسائل پرورشی است که از معاونت پرورشی می خواهیم از خروجی های فعالیت های فرهنگی و هنری بسیج فرهنگیان به درستی استفاده نماید تا بتواند از آنها در راستای تحول برخی از مسائل پرورشی استفاده نماید.
وی خاطرنشان کرد: از مسئولان بسیج فرهنگیان می خواهیم تا ماموریت دقیق بسیج فرهنگیان را مشخص کند تا در سالهای آینده شاهد فعالیت های جدیدی در حوزه بسیج فرهنگیان باشیم و خروجی ها بیشتر مورد استفاده قرارگیرد.
وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: سند تحول بنیادین آموزش وپرورش سند بالادستی این وزارتخانه است و فرصتی است برای ایجاد تحول در آموزش وپرورش که پس از تدوین و تصویب آن طبق فرموده مقام معظم رهبری این سند نیازمند یک نقشه راه است و این یک جمله کلیدی است و مهم این است که در هر کار ابتدا تحولی ،باید نقشه راه تدوین شود.
وی ادامه داد: در موضوع تحول سه مرحله باید انجام شود ابتدا تولید و تصویب سند که درمورد آموزش و پرورش از سال ۱۳۸۲ کار شروع شد و درسال ۱۳۹۰ تصویب و ابلاغ شد و در مرحله سوم اجرای سند تحول بنیادین که البته ما باید ابتدا مرحله دوم را اجرا می کردیم اما به دلیل برخی مسائل ما از مرحله سوم آغاز کردیم در اصل مرحله تدوین نقشه راه مناسب برای اجرایی کردن سند تحول بنیادین است زیرا اگر به سوالهای مقدماتی پاسخ داده نشود نمی توان این سند را اجرا کرد یعنی ابتدا باید نیروی انسانی محتوا ، برنامه ها ، فعالیت ها مشخص شود سپس سند را به اجرا درآوریم.
وزیر آموزش وپرورش ادامه داد: یکی از برنامه های ما پس از قرار گرفتن در مسند کار به یکی از مشاوران خود توصیه کردیم تا نقشه راه را برای اجرای سند تحول بنیادین طراحی کند تا بتوانیم به سمت اجرای سند تحول بنیادین حرکت کنیم و به امید خدا امیدواریم با آماده شدن نقشه راه در دولت یازدهم شاهد اجرایی شدن سند باشیم.

سه شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۱:۰۴
کد خبر : 96490
بازدیدها: 189

پاسخی بگذارید »