یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

دانش آموزان بسیجی:

بسیجی بی شباهت به انار نیست!

danesheroz1 آذر ۶, ۱۳۹۲ ۰
بسیجی بی شباهت به انار نیست!

دانش روز: ترش یا شیرین بودن فرقی نمی کند، خشک یا آبدار بودن هم خیلی مهم نیست

به گزارش دانش روز، همه ی زیبایی انار از آن جایی شروع می شود که “با نظم وترتیب یکجا نشسته ” شاید هر دانه اش یک رنگ باشد و هر رنگش یک طعم، اما تا زمانی که همه ی دانه ها کنار هم باشند دنیایی از یاقوت را می سازند که چشم را خیره می کند. حالا ما هم بی شباهت به انار نیستیم، اصلا بسیجی بی شباهت به انار نیست!

خیلی وقت بود وقتی که انار می خوردم چیدمان ظریف و زیبایش نگاهم را جلب می کرد.
و مرا به یاد روزهای دبستان می انداخت.
صد دانه یاقوت
دسته به دسته
با نظم و ترتیب یک جا نشسته
هر دانه ای هست خوش رنگ و رخشان
قلب سفیدی در سینه ی آن
یاقوت ها را پیچیده با هم در پوششی نرم پروردگارم
سرخ است و زیبا نامش انار است هم ترش وشیرین هم آبدار است…

ترش یا شیرین بودن فرقی نمی کند. خشک یا آبدار بودن هم خیلی مهم نیست. همه ی زیبایی انار از آن جایی شروع می شود که” با نظم وترتیب یکجا نشسته ” شاید هر دانه اش یک رنگ باشد و هر رنگش یک طعم، اما تا زمانی که همه ی دانه ها کنار هم باشند دنیایی از یاقوت را می سازند که چشم را خیره می کند. حالا ما هم بی شباهت به انار نیستیم، اصلا بسیجی بی شباهت به انار نیست!
اگر بسیج شده ایم که بسیجی باشیم و تا آخر بسیجی بمانیم باید یادمان بماند که نظم و یکپارچگی برایمان انسجام و قدرت می آورد و این همان قدرتی است که در عین زیبایی، شکست ناپذیر و خیره کننده است.
نمی دانم چقدر به وا‍ژه بسیج فکر کرده اید؛ اما به نظر من بسیج یعنی بهترین سرمایه یک جوان و یا شاید بهتر است بگویم بهترین سرمایه یک جامعه.

ما آدمها یک جامعه را می سازیم و بسیجی ها بهترین سرمایه آن جامعه اند.
چرا که آنها هر دانه شان خوش رنگ و رخشانست و قلب سفیدی در سینه آنها می درخشد.
مهم نیست در چه کسوتی هستیم، پسوند و پیشوندها ارزشی ندارند.
مهم نیست بسیج سازندگی یا بسیج مهندسین یا جامعه پزشکی یا دانشجویی یا دانش آموزی و یا هر عنوان دیگری ….
مهم این است که بسیجی یعنی بهترین سرمایه، حالا چه برای خود و چه برای جامعه.
چند سال پیش که ما هنوز به دنیا نیامده بودیم بسیج بهترین سرمایه بود برای جوان هایی که تا پای جان ماندند و از عقاید حقه ی خود دفاع کردند و حالا نامشان بر تارک تاریخ شد شهید… شد گواه … شدند برای آدم های این روزها مصباح، شده اند چراغ راه … .

بسیجی به بصیرتش زنده است. خیلی نگذشته از روز دانش آموز از بچه هایی که از پشت میز و نیمکت ها با مداد و خودکار و دفترچه هایشان انقلاب کردند. انقلابی ماندگار در همه تاریخ.
بسیجی به نگاهش زنده است  که اگر آن نگاه بینشی در خور شآن داشته باشد قادر است RQ170 آمریکا را به زمین بنشاند، یا سجیل بشود و یا اصلا همان زیر دریایی معروف خودمان!
بسیجی به اقتداری زنده است که از انسجام می آید،  انسجامی که راهنما می خواهد و بسیجی خوب می داند، باید “پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد”.
انسجامی که حتی یک دانه اش هم نباید به زمین بیافتد و قطع شود. یاد شعر انار دوران دبستانمان بخیر می گفت «هر دانه انار قلب سفیدی دارد که در سینه اش می درخشد.»
قلبی که قادر است تا دنیا را به تسخیر خود در آورد. قلبی که حماسه می شود، کولاک می کند و کم نمی آورد. قلبی که روزها شیر میدان است و شبها زاهد و شب زنده دار و قلبی که آنقدر خدا باور شده است که یاور مهدی (عج) بشود.
مثل شما، مثل ما ….
مثل بچه های روزهای جنگ و روزهای دفاع و حماسه ی حالا … مثل حسین فهمیده ها یا حسن تهرانی مقدم ها.
چه فرقی می کند کجای تاریخ ایستاده باشی، مهم این است که نگاهت روشن باشد و شفاف تا همه آنچه را که باید در جویبار زلال دین دید، ببینی.
مهم نیست نفر چندم تاریخ باشی، مهم این است که بسیجی نگاهش با آدمهای دور و اطرافش متفاوت است. او چشمهایش را شسته، به شبنم اشکی که از معرفت حسین (ع) سر چشمه می گیرد تا جور دیگری ببیند یزید زمانه را و حسین (ع) امروز را…. .

دانش آموزان بسیجی شما که مفتخرید به عنوان بسیج قدر بدانید این روزها و لحظه ها و این عناوین گران سنگ را که دنیا نگاهش به سر انگشتان شماست که تاریخ را به کجا می کشد و چگونه پاس می دارد خون سردارانش را.
تاریخ و آدمهایش به نوک قلم شما که از اندیشه تان بارور می شود خیره شده اند تا آینده ایران هسته ای، ایران موشکی  و ایران پیشرفته تر از حالا را در سرمشق های شما ببینند. این روز ها نه تنها ۵+۱ که تمام دنیا می خواهد بداند افق دید بسیجی کجاست؟ و به کجا قرار است برسد؟
قرار نیست آدمهای بزرگ کارهای بزرگ بکنند و یا آدمهای کوچک کارهای کوچک.
قرار است دست به دست هم بدهیم به مهر و میهن خویش را آباد کنیم.
تا دنیا بداند ما زیر سایه نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی، ایرانمان را می سازیم.
و بداند قدرت بسیج قدرت ایمانی است که از باور به خداسرچشمه می گیرد. خدایی که یاقوت هارا کنار هم می چیند در پوشش ی نرم به نام دین تا نامش بشود انار …بشود بسیجی …. .

اما ما مدرسه هایمان سنگر های علم مان هستند و قلب های شفافمان سنگرهای اعتقاد و عزم راسخمان …
ما همه دانش آموزان بسیجی هستیم و یادمان می ماند که معلم بسیج امام روح الله «ره»  برایمان سر مشق کرد  بسیجی یعنی علی (ع) که همه وجودش وقف اسلام بود.

منبع :همشاگردی ها/نسل آگاه

چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۸
کد خبر : 76253
بازدیدها: 312

پاسخی بگذارید »