شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بزرگترین کرم خاکی دنیا + عکس

danesheroz1 دی ۲۵, ۱۳۹۲ ۰
بزرگترین کرم خاکی دنیا + عکس

دانش روز: چندی پیش در شرق استرالیا و در منطقه ای به نام “Gippsland” کرمی پیدا شد که بیشتر شبیه به یک مار است ولی اندام های کرم را در اختیار دارد و رفتارش به مانند کرم های ریز خاکی است

به گزارش دانش روز، کرم های خاکی از جمله موجوداتی هستند که به ریز بودن و کوچکی معروف شده اند ولی گاهی اوقات این کرم های کوچک نیز می توانند به موجوداتی غول پیکر و ترسناک تبدیل شده و باعث شگفتی همگان شوند.

چندی پیش در شرق استرالیا و در منطقه ای به نام “Gippsland” کرمی پیدا شد که بیشتر شبیه به یک مار است ولی اندام های کرم را در اختیار دارد و رفتارش به مانند کرم های ریز خاکی است. این کرم طولش می تواند به ۷۰ سانتی متر هم برسد که برای یک کرم عددی شگفت انگیز است.

این کرم ها بسیار آرام هستند و با توجه به رنگشان به سختی قابل شناسایی هستند. به گفته دانشمندان بسیاری از عمر این کرم ها در عمق ۳۰ یا ۴۰ سانتی متری زمین سپری می شود و تنها در مواقع بارش باران و سفت شدن خاک است که بیرون می آیند.

این کرم های خاکی غول پیکر بسیار شکننده هستند و نباید گول ظاهر تپل آن ها را خورد زیرا با دست زدن کوچک و البته نا مناسب رفتار کردن با آن ها به راحتی شکسته و کشته می شوند. بدن نرم این کرم ها برای حرکت در زیر خاک طراحی شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران
چهارشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۲ - ۰۱:۴۱
کد خبر : 87693
بازدیدها: 395

پاسخی بگذارید »