چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بزرگترین قطب تولید بنزین کشور بزودی راه اندازی می شود

danesheroz دی ۲۶, ۱۳۹۱ ۰

مجری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اراک از راه اندازی طرح توسعه این پالایشگاه در بهمن ماه سال جاری خبر داد

رشید سیدیان تولید کنونی بنزین پالایشگاه شازند را حدود ۸ میلیون لیتر در روز عنوان کرد و افزود: با راه اندازی کامل طرح توسعه پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند، تولید بنزین در این مجتمع به ۱۶ میلیون لیتر در روز افزایش خواهد یافت.

سیدیان ادامه داد: علاوه بر آن واحدهای جانبی نظیر آب و برق، بخار ، هیدروژن و آمین در لیست واحدهای آماده بهره برداری قرار گرفت.واحد تصفیه باقی مانده تقطیر نفت خام (RCD) با ظرفیت ۵۸ هزار بشکه در روز نیز، هم اکنون به بهره برداری رسیده است.

وی تصریح کرد : خروجی واحد تصفیه باقی مانده تقطیر نفت خام به واحد شکننده کاتالیستی (RFCC) انتقال داده می شود.

مجری طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) افزود:به این صورت روزانه ۸.۳ میلیون لیتر بنزین به تولید پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند اضافه می شود و تولید بنزین پالایشگاه امام خمینی (ره) شازند به ظرفیت نهایی یعنی روزانه ۱۶ میلیون لیتر می رسد.

در این مرحله از راه اندازی، واحد تصفیه نفت گاز نیز که به دلیل عدم همکاری سازنده کمپرسورهای رفت و برگشتی با مشکلاتی در راه اندازی مواجه شده بود، به همت متخصصان داخلی با ظرفیت ۸ میلیون لیتر در روز به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

وی خاطر نشان کرد: در سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ ، عملیات احداث ۲۰ واحد از مجموع ۳۰ واحد طرح افزایش ظرفیت و بهبود کیفیت فرآورده های پالایشگاه امام خمینی (ره) به اتمام رسید. در این راستا عملیات اجرایی واحدهای تصفیه نفتا و اکتانایزر با ظرفیت سه میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر بنزین در روز با اکتان بالای ۹۸ و واحد ایزومریزاسیون با ظرفیت ۱.۲ میلیون لیتر بنزین با اکتان ۸۷ در شهریورماه سال گذشته به پایان رسید.

سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۱ - ۱۸:۲۹
کد خبر : 4220
بازدیدها: 185

پاسخی بگذارید »