دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بزرگترین شب زنده داری کشور در حرم امام رضا(ع)

danesheroz1 مرداد ۷, ۱۳۹۲ ۰
بزرگترین شب زنده داری کشور در حرم امام رضا(ع)

دانش روز: اولین مراسم شب قدر در بارگاه ثامن الحجج با عبور زائران و مجاوران از کوچه های غفران و رحمت الهی سحر شد و ده ها هزار توبه کننده لحظه های با عظمت پیوند با قرآن واستغفار را در این حریم ملکوتی به صبح رساندند

به گزارش دانش روز،  مراسم شب نوزدهم ماه رمضان با عنوان “سوگند رستگاری” از ساعت ۲۱ درحرم رضوی آغاز شد و این مراسم تا  نیمه های شب ادامه داشت؛ دعای جوشن کبیر توسط عباس حیدرزاده و محمد رضا غلام رضا زاده قرائت شد و با مداحی سید جعفر ماهرخسار زائران و شب زنده داران در این بارگاه با امید به بخشش الهی در بهترین شب سال مانند کبوتران حرم سبکبال از در گاه توبه گذر کردند.

در لحظه های با عظمت قدر در حریم ملکوتی رضوی بزرگترین گردهمایی عاشقان و دلباختگان حضرت حق بر پاشد و شب زنده داران و امیدوران به رحمت دریایی “رحمان ” “رحیم” او را به اسماء حسنی قسم دادند و “الغوث” ” الغوث” خواندند و سحرگاهان کسی نبود که آرام و سبک بار از این در گاه بیرون نرود.

در این شب قدسی زائران مشهد الرضا خواندند خدایی را که رغبتش به بندگانش از تمایل کودک به مادر بیشتر است و آن شنوای غفار صدای توبه و استغفارشان را شنید و پاسخ داد بندگانش را که به شفاعت آورده بودند حضرت رضا را در بارگاه او و بر آستانش سجده گذارده و ” العفو” ” العفو ” او را صدا کرده بودند.

این شبهای آسمانی گره خورده با زخمی عمیق بر دل بشریت و روح تمام شیعیان و شکافته شدن فرق آسمان؛ شبی که هنوز بعد از ۱۴۰۰ سال، هیچ التیامی بر دردهای بشریت نیست؛ جز ره یافتن به بارگاه قدسی او و امید به استجابت این دعا که ” اللهم عجل لولیک الفرج” .

سحر گاه نوزدهم رمضان در حالی فرا رسید که توبه کنندگان دلهایشان را با گلاب اشک شسته بودند، به یمن حضور در کنار پاکان و اولیای حق در این بارگاه منور مغفرت شامل حالشان شد و گناهانشان هرچند که به عدد ستارگان آسمان و سنگینی کوه ها بود به وعده الهی بخشیده شد.

در این شبهای آسمانی، مشهدی ها و زائران بارگاه رضوی از کوچه های مغفرت و رحمت گذشتند و در بزرگترین گردهمایی معرفت افزایی عاشقان علی(ع) این پیام را به گوش جهانیان رساندند که هیچگاه علی زمانه را تنها نخواهند گذاشت.

 

گزارش: زهره رنگ آمیز    منبع:مهر

دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۲ - ۰۰:۳۵
کد خبر : 43766
بازدیدها: 293

پاسخی بگذارید »