دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

بزرگترین رویداد قرن در خصوص ستاره خورشید + تصاویر

danesheroz1 فروردین ۱۴, ۱۳۹۳ ۰
بزرگترین رویداد قرن در خصوص ستاره خورشید + تصاویر

دانش روز: طوفان‌ های خورشیدی در روزهای آینده به اوج خواهد رسید و فرصتی بی‌ نظیر برای رصد یکی از پدیده‌ های نجومی منحصر به فرد بر سطح سیاره زمین برای علاقمندان را به وجود خواهد آورد

 به گزارش دانش روز، کارشناسان حوزه فضا اعلام کرده‌اند که بزرگترین تشعشع بزرگ خورشیدی در آخر همین هفته رخ می‌دهد و سبب ایجاد شفق‌های قطبی منحصر به فرد در مناطق خاصی از زمین می‌گردد.

2144

گفتنی است، “شفق‌های قطبی” به طور معمول در عرض‌های بالای جغرافیایی در سطح کره‌ی زمین قابل مشاهده است که به دلیل “اختلالات مغناطیسی” رخ می‌دهد.

بررسی‌ها نشان می‌دهند، بر اساس برآورد کارشناسان در تاریخ شنبه ۲۹ مارس ۲۰۱۴ گسیل تشعشعات خورشیدی از فراسوی این ستاره‌ی غول‌‌آسا به اوج می‌رسد و سبب پراکنده شدن امواج قوی از “نور ماورای بنفش” می‌گردد که منجر به تولید شفق‌های قطبی در سطح زمین خواهد شد.

index

طوفان‌های خورشیدی و گدازه‌های تاج مانند گسیل شده از سطح این ستاره می‌تواند سبب آسیب رسیدن به ماهواره‌ها، تداخل در امواج مغناطیسی سیستم‌های ردیاب هواپیماها و حتی اختلال در شبکه‌های برق در سراسر دنیا شود.

index

کارشناسان حوزه‌ی سلامت هشدار می‌هند در این روزها به دلیل شدت تشعشع خورشیدی افراد حتما از “کرم‌های ضد آفتاب” استفاده نموده و تا حد امکان از مجاورت با نور خورشید پرهیز نمایند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پنجشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۳ - ۱۴:۱۰
کد خبر : 104008
بازدیدها: 172

پاسخی بگذارید »