دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزیدگان جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم ۲۲ اردیبهشت تقدیر می‌شوند

atena92 اردیبهشت ۱۶, ۱۳۹۲ ۰

برگزیدگان دومین جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم ۲۲ اردیبهشت ماه امسال تقدیر می‌شوند

کیومرث هاشمی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: با توجه به اتمام مراحل برگزاری جشنواره‌های استانی نوجوان سالم،‌ مراسم اختتامیه جشنواره‌ در روز یکشنبه ۲۲ اردیبهشت ماه با معرفی برگزیدگان، برگزار می‌شود و دومین جشنواره نوجوان سالم در سال تحصیلی ۹۲ـ۱۳۹۱ به کار خود پایان خواهد داد.

وی با اینکه جشنواره نوجوان سالم به منظور ترویج شیوه‌های زندگی سالم در بین دانش‌آموزان و پیشگیری از گرایش آنها به رفتارهای پرخطر برگزار می‌شود، گفت: در این جشنواره، ‌دانش‌آموزان به صورت فردی و گروهی، در محورهای پیشگیری از دخانیات، پیشگیری از سوء مصرف مواد و پیشگیری از خشونت، آثار خود را در قالب مقاله،‌ عکس و فیلم کوتاه ارائه می‌کنند.

هاشمی در مورد سایر برنامه‌های مراسم اختتامیه افزود: در این جشنواره علاوه بر تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده، از ۳۲ کارشناس فعال پیشگیری در سطح مدارس کشور و نیز استان‌های فعال در محورها و فعالیت‌های حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سوء مصرف مواد وزارت آموزش و پرورش قدردانی می‌شود.

* روند انتشار و توزیع نشریات پیشگیری نوین برای والدین و کارکنان آغاز شد 

به گزارش روابط عمومی معاونت تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش، شماره نخست نشریات پیشگیری نوین ویژه والدین و کارکنان در سال تحصیلی ۹۲ـ۱۳۹۱ با همکاری مشترک دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی معاونت تربیت بدنی و سلامت سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی منتشر شد.

با انتشار شماره نخست و بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، تمام شماره‌های دوازده‌گانه این نشریات، ‌تا قبل از پایان سال تحصیلی جاری منتشر و در مدارس کشور توزیع خواهند شد.

در شماره نخست نشریه پیشگیری نوین ویژه والدین مطالبی از قبیل اعتیاد چیست و معتاد کیست؟ مخاطره‌جویی، سبک زندگی نوجوانی، چشم‌های سرخ، دست‌های لرزان، سه اشتباه والدین؛‌ مقایسه، سرزنش و سرکوفت، درج شده است.

این نشریات با حمایت ستاد مبارزه با مواد مخدر و در چارچوب تفاهم‌نامه همکاری های مشترک وزارت آموزش و پرورش و ستاد مبارزه با مواد مخدر منتشر می‌شود.

دوشنبه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۲۳:۲۰
کد خبر : 15368
بازدیدها: 172

پاسخی بگذارید »