یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیر علمی پژوهشی سازمان بسیج دانش آموزی:

برگزای ششمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا

danesheroz1 شهریور ۳, ۱۳۹۲ ۰
برگزای ششمین دوره لیگ علمی بین المللی پایا

دانش روز: سازمان بسیج دانش آموزی با مشارکت موسسه علمی رزمندگان مرحله نهایی ششمین دوره لیگ علمی بین المللی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) را برگزار می کند.

 به گزارش دانش روز، مدیر علمی پژوهشی سازمان بسیج دانش آموزی گفت: ششمین دوره لیگ علمی پایا با حضور ۹۵ تیم داخلی برتر مرحله نیمه نهایی و ۱۱ تیم خارجی از کشورهای اندونزی، هند، پاکستان، افغانستان، عراق، لبنان، فرانسه، آلمان، اتریش تانزانیا و ساحل عاج برگزار می شود.

 ولی الله نادرپور افزود: مرحله نهایی این لیگ در سه بخش آزمون تشریحی، فردی و امدادی بوده و پیش از حضور تیم ها یک فعالیت گروهی برای انجام یک طرح پژوهشی گنجاده شده است که تیم ها تا ۱۵ مرداد یک موضوع از طرح های اعلام شده را مطابق با استاندارهای مشخص شده آماده و ارسال می کنند.

 وی ادامه داد: ششمین دوره لیگ علمی پایا به عنوان دومین دوره بین المللی این مسابقات از چهارم تا ششم شهریور ماه در تهران و با حضور ۱۱ کشور خارجی کار خود را آغاز خواهد کرد.

 نادر پور  تقویت روحیه همکاری،تعامل،همفکری و کار جمعی در دانش آموزان در راستای ارتقای سطح علمی و رشد خلاقیت و کارآفرینی در آنان و  شناسایی،هدایت و حمایت از دانش آموزان مستعد و کوشایی که قادرند با حضور در فعالیت های جمعی موجب پیشرفت کشور در عرصه های علمی،فن آوری و اقتصادی در آینده ای نزدیک شوند را از اهداف برگزار این لیگ عنوان کرد.

 گفتنی است: لیگ علمی پیشگامان ایران اسلامی (پایا) مسابقاتی است که به صورت گروهی در دوره راهنمایی در یک رشته جامع به نام علوم پایه و در سه رشته ریاضی،فیزیک و شیمی در پایه¬ های اول و دوم متوسطه (ریاضی،تحربی) در سطح کشور برگزار می شود و در آن ۵ نفر از دانش آموزان در قالب یک تیم به پاسخگویی سوالات می پردازند.

منبع:پانا

یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۴
کد خبر : 54099
بازدیدها: 583

پاسخی بگذارید »