دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزاری ۹۰ ساله امتحانات نهایی در کشور

danesheroz آذر ۲۸, ۱۳۹۱ ۰

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری امتحان نهایی در کشور سابقه ۹۰ ساله دارد، گفت: آموزشگاه‌های آزاد که در موضوع امتحانات دانش‌آموزان تخلف می‌کنند، منحل می‌شوند. ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان از دوم دی‌ماه امسال اظهار داشت: امتحانات نهایی با [&hellip

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری امتحان نهایی در کشور سابقه ۹۰ ساله دارد، گفت: آموزشگاه‌های آزاد که در موضوع امتحانات دانش‌آموزان تخلف می‌کنند، منحل می‌شوند.

ابراهیم سحرخیز، معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با اشاره برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان از دوم دی‌ماه امسال اظهار داشت: امتحانات نهایی با ضریب امنیت بالا در کشور برگزار می‌شود و تمام نکات ایمنی سؤالات امتحانی، برگزاری آن و تصحیح سؤالات پیش‌بینی شده است.
وی با بیان اینکه سابقه برگزاری امتحانات نهایی در کشور بیش از ۹۰ سال است، ادامه داد: بحث حذف کنکور و تأثیر سوابق تحصیلی در قبولی دانشگاه موجب حساسیت خانواده‌ها و اضطراب دانش‌آموزان شده است و این موضوع با امنیت امتحانات نهایی متفاوت است.
سحرخیز در خصوص اینکه در برخی مواقع نسبت به سؤالات امتحان نهایی اعتراضاتی وجود داشت، گفت: اعتراضات به دلیل اشکال در سؤالات نبود بلکه به این دلیل بود که سؤالات سخت بود.
وی با بیان اینکه برخی دانش‌آموزان به سؤالات قالبی عادت می‌کنند، افزود: گاهی اوقات طرح سؤالات مفهومی و قالب‌شکن اعتراضاتی را به همراه دارد.
معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: برخی آموزشگاه‌های آزاد سؤالاتی از سال‌های گذشته را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهند و عنوان می‌کنند که همین سؤالات در امتحان نهایی مطرح می‌شود و وقتی قالب پرسش‌ها تغییر می‌کند، دانش‌آموزان نمی‌توانند پاسخ مناسبی دهند چون مفهومی یاد نگرفتند.
وی در خصوص تخلفات آموزشگاه‌های آزاد گفت: با آن دسته از آموزشگاه‌های آزاد که خطای آنها محرز باشد، برخورد کرده و امتیاز آنها را لغو می‌کنیم.

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۹
کد خبر : 1222
بازدیدها: 273

پاسخی بگذارید »