شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مشکلات نظام آموزشی ۳-۳-۶ از نگاه وزیر:

برگزاری کلاس‌ های درس در انبار‌ها

danesheroz1 آذر ۱۶, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری کلاس‌ های درس در انبار‌ها

دانش روز: وزیر آموزش و پرورش جزئیات مشکلات نظام آموزشی ۳-۳-۶ را شرح داد

 به گزارش دانش روز، علی اصغر فانی گفت: در گذشته دوره ابتدایی ۵ ساله بود وقتی ۶ ساله شده یک پایه به پایه تحصیلی ابتدایی اضافه شده که این تغییر در نظام آموزشی مشکلاتی را ایجاد کرده است.

این مقام مسئول در ادامه عنوان کرد: از نظر کمی کمبود کلاس درس احساس شده و اضافه شدن یک پایه دانش‌آموزان را با مشکلاتی مواجهه کرده است.

وی در خصوص برخی از مشکلات اظهار داشت: در همین راستا تعدادی از مدارس از نمازخانه‌ها، انباری‌ها و گوشه‌ای از مدارس را برای تدریس در نظر گرفته و حتی در زمان ثبت نام در مقطع پنجم ابتدایی کمتر ثبت نام نموده تا بتوانند کلاس درس برای پایه ششم ابتدایی اختصاص دهند.

فانی افزود: از نظر تأمین نیروی انسانی به ویژه تأمین معلم مدارس مجبور شدند تا از معلمانی استفاده کنند که در مقاطع بالا‌تر تدریس کرده که با جابجایی معلمان از مقاطع بالا به پایین در زمینه آموزش مشکلاتی ایجاد شده است و این دسته از معلمان تخصص و آموزش لازم را برای تدریس در مقاطع تحصیلی را ندارند.

وزیر آموزش و پرورش در ادامه تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که تا ۲ سال آینده این مشکلات حل شود و ضعف‌ها را به تدریج با برنامه ریزی از بین ببریم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۲ - ۱۰:۲۹
کد خبر : 78403
بازدیدها: 378

پاسخی بگذارید »