چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصي دانش روز:

برگزاری چهل و دومین سالگرد درگذشت واقف میرسپاهی در کرج

danesheroz1 آبان ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری چهل و دومین سالگرد درگذشت واقف میرسپاهی در کرج

دانش روز: چهل و دومین سالگرد درگذشت واقف سید احمد میرسپاهی معروف به لیستر در کرج برگزار شد.

به گزارش دانش روز،  این مراسم در مسجد امیر المومنین خلج آباد کرج که ازموقوفه های آن مرحوم است ، برگزار شد.
8789780

مدیر اوقاف و امور خیریه شهرستان کرج گفت:  پس از ۴۲ سال از درگذشت مرحوم سید احمد میرسپاهی، نیازمندان همچنان از برکات موقوفه های وی بهره مند هستند.

حجت الاسلام محمدامین رایمند افزود: مرحوم میرسپاهی در سال ۱۲۷۲ در تهران و در منطقه تجریش متولد شد. وی در سال ۱۳۲۹ کل دارایی خود در جهت  ساخت حوزه علمیه، ساخت دو باب مسجد یکی در تهران و دیگری در کرج، ساخت دارالایتام، ایجاد دو باب مدرسه و کمک مالی به دانشجویان رشته کشاورزی و علوم فقه را شامل شد وقف کرد.

وی با اشاره به اینکه مسجد مورد وقف در تهران هنوز ساخته نشده، گفت: مسئولان اوقاف و امور خیریه کرج در سال ۱۳۷۲ دارالایتام فدک را در مجتمع تفریحی فرهنگی عقیق راه اندازی کردند که هرساله حدود ۷۰ کودک یتیم چهار تا شش ساله تحت پوشش برنامه های آموزشی و حمایتی این مرکز قرارمی گیرند.

رایمند در ادامه گفت: از ابتدای راه اندازی این مرکز تا کنون حدود یکهزار نفر در این دارالایتام تربیت شده اند که برخی از آنها به مدارج عالی اعم از فوق لیسانس تا دکترا دست یافته اند.

وی گفت:  یکی از برنامه های سازمان اوقاف و امور خیریه استان البرزتجلیل از واقفان و معرفی آنان در سطح جامعه برای اشاعه فرهنگ وقف است که دراین زمینه هرساله با برگزاری آیین سالگرد درگذشت مرحوم میرسپاهی در کرج یاد و نام این فرد خیر اندیش گرامی داشته می شود.

سید احمد میرسپاهی در ۲۷ آبان ماه سال ۱۳۵۰ دارفانی را وداع گفته است. در این مراسم علاوه بر اجرای سرود توسط کودکان در سوگ سرور و سالارشهیدان کربلا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) عزاداری شد.

دوشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۲ - ۱۱:۴۵
کد خبر : 74423
بازدیدها: 418

پاسخی بگذارید »