یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

در آستانه ماه مبارک رمضان :

برگزاری همایش یکروزه”درآستانه ضیافت نور”

danesheroz تیر ۱۷, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری همایش یکروزه”درآستانه ضیافت نور”

دانش روز : همایش یکروزه”درآستانه ضیافت نور” توسط ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر در اردوگاه شهید رجائی محمدشهر برگزار شد

به گزارش دانش روز ، این همایش با حضور حجت الاسلام سید احمد زرگر دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج ، حجت الاسلام محمد جواد موحد مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ، دکتر عربیان استاندارالبرز ،سردار احمدگودرزی فرمانده نیروی انتظامی استان، علی فرهادی دادستان استان،مدیران و مسئولین اجرایی و انتظامی ، ائمه جمعه شهرستان ها،نماینده های مجلس ، کلیه اعضای ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان در سالن همایش های اردوگاه شهید رجایی محمدشهر برگذار شد.

index

در این همایش ،عملکرد، موانع و مشکلات ، چگونگی بیان و تبیین این فریضه در لایه های اجتماع ، الزامات جانبی و قانونی ، بررسی غفلت ها و اثر بخشی راه کارهای گوناگون مورد بررسی قرار گرفت.

55889_808

حجت‌الاسلام و المسلمین سید احمد زرگر دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر کشور در این همایش گفت: یک شیعه همانگونه که برای اقامه نماز وقت می‌گذارد باید برای تذکر لسانی هم وقت بگذارد تا به فرهنگ عمومی تبدیل شود.

حجت‌الاسلام زرگر اظهار کرد: ستاد احیاء در استان‏ها باید با برگزاری جلسات ماهانه و ارائه دستور العمل‌ها مشکلات در امر فریضه امر به معروف ونهی از منکر را برطرف کنند تا مسوولین نهادها بیشتر با فعالیت‌های ستاد آشنا شوند.

وی افزود: انجام بازرسی طرح عفاف و حجاب از وظایف ستاد احیاست و باید با تدابیر ویژه‌ای در کلان شهرها پیگیری شود.

دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به نقدپذیری در بحث تذکر لسانی، گفت: نیروهای حزب‌اللهی و خانواده شهدا آماده ترویج تذکر زبانی در جامعه هستند و در طرف مقابل باید نقدپذیری وجود داشته باشد.

 1

همچنین سردار بهرام حسینی مطلق فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) در جلسه گردهمایی اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان پیرامون موضوع برنامه راهبردی تدوین شده ستاد احیاء امر به معروف و برنامه های پیشنهادی ماه مبارک رمضان در استان البرز پرداخت.

فرمانده سپاه استان البرز با تاکید بر لزوم نهادینه شدن امر به معروف و نهی از منکر در ادارات و اصناف افزود:تاثیر مستقیم وغیر مستقیم این فریضه الهی در رفتار مردم و مراجعین منعکس می شود.

وی گفت : این فریضه الهی موجب رواج رفتار حسنه در جامعه و افزایش میزان رضایت مندی مردم می شود.

سردار حسینی مطلق تصریح کرد: دراین راستا آگاهی بخشی بوسیله آموزشهای احکام اسلامی در زمینه های معاملات ، خرید و فروش ، اخلاق اسلامی و دیگر مباحث بر عهده مدیران و مسئولین این بخش است که باید تمام تلاش خود را بکار ببندد.

 2

اعضاء حاضر در این همایش  نیز ضمن ارائه ی گزارشی از برنامه های ابلاغی سال جاری ،راه کارها و نظرات  خود را در راستای موضوعات جلسه مطرح نموده  و به کارهای در دست اقدام  خود در ماه مبارک رمضان  اشاره کردند.

همچنین حجت الاسلام کازرونی امام جمعه کرج و ائمه جمعه شهرستان های استان البرز ، مطالبی در راستای اجرای برنامه ها در ستاد امر به معروف ونهی از منکر و لزوم رعایت قانون در خصوص اجرای برنامه ها پرداختند.

منبع :تیتر یک

دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۲ - ۱۱:۳۶
کد خبر : 35762
بازدیدها: 353

پاسخی بگذارید »