سه شنبه ۰۸ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری در تابستان ۹۲

danesheroz2 خرداد ۲۹, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری در تابستان ۹۲

دانش روز: معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن از برگزاری نخستین دوره مسابقات سراسری تلاوت درتابستان سال جاری خبر داد

به گزارش گروه فرهنگی دانش روز، محمد ضرغام  با اعلام این خبر افزود: اولین دوره مسابقات سراسری تلاوت با محوریت حفظ و در رشته های قرائت ، حفظ  مفاهیم برگزار می شود.
وی در ادامه تصریح کرد: اولین دوره مسابقات سراسری تلاوت با هدف ایجاد شور قرآنی و همچنین ترغیب شرکت کنندگان به فراگیری حفظ و ترجمه و مفاهیم قرآن کریم همگام با دیگر آموزه های قرآن اجرا خواهد شد.
وی در خصوص شرایط حضور در این مسابقه اظهار داشت: شرکت کنندگان دراین مسابقات موظف به مطالعه و آشنایی با ترجمه و مفاهیم قرآن کریم بوده و علاوه بر شرکت کنندگان در رشته حفظ ، شرکت کنندگان رشته قرائت نیز می بایست قرعه های انتخابی مسابقه را به صورت حفظ قرائت کنند.
افراش در ادامه بیان داشت: در همین راستا و در مرحله استانی مسابقات ، قاریان موظف به حفظ ۲۰ قطعه یک صفحه ای از قرآن معادل یک جزء و در مرحله ی کشوری موظف به حفظ ۳۰ قطعه یک صفحه ای معادل یک و نیم جزء قرآن خواهند بود.
وی در پایان در خصوص زمان ثبت نام تأکید کرد: ثبت نام مرحله استانی این مسابقه در تابستان سال جاری و پیرو تبلیغات و اطلاع رسانی ادارات کل تبلیغات اسلامی انجام خواهد شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۲ - ۱۰:۵۲
کد خبر : 29082
بازدیدها: 208

پاسخی بگذارید »