پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

سرپرست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی

برگزاری مسابقات پهلوانک‌ها در مدارس تا دریافت بازوبند پهلوانی

danesheroz فروردین ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری مسابقات پهلوانک‌ها در مدارس تا دریافت بازوبند پهلوانی

سرپرست فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی با اشاره به توافقاتی که با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش انجام شده است، گفت: آماده برگزاری مسابقات پهلوانک‌ها تا رسیدن به بازوبند پهلوانی در رده‌های سنی مختلف زیر نظر وزارت آموزش و پرورش هستیم

محمدرضا طالقانی، در پاسخ به این پرسش که تعاملات شما با وزارت آموزش و پرورش و ترویج ورزش پهلوانی در چه سطحی است؟ اظهار کرد: با کیومرث هاشمی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش به توافقاتی رسیده ایم و قرار است مسابقات پهلوانک‌ها را تا رسیدن به بازوبند پهلوانی در رده‌های سنی مختلف زیر نظر وزارت آموزش و پرورش برگزار کنیم.
طالقانی در ادامه از نگارش نامه‌ای به کیومرث هاشمی معاون تربیت‌بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش خبر داد و عنوان کرد: در آن نامه خواستار معرفی یک نفر از هر مدرسه شدیم تا در دوره های مرشدی فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی شرکت کنند و درس مرشدی را فرا گیرند. همچنین یک تیم در مدارس تشکیل دهند که هر روز یا یک روز در میان این ورزش را در مدرسه انجام دهند.
وی افزود: در همین باره محمد نصیری که قهرمانان و چهره های ورزشی نامی کشور است را به عنوان استاد مربی پهلوانک ها معرفی کرده ایم.
طالقانی در واکنش به پیشنهاد خبرنگار آموزش و پرورش پانا در خصوص قرار دادن ضرب آهنگ زورخانه ای در صبحگاه مدارس، خاطرنشان کرد: پیشنهاد ما هم همین است، ما می‌خواهیم در مدارس پهلوانک‌ها را تربیت و مسابقات پهلوانی را در سطوح استانی و کشوری برگزار کنیم تا مرشدهای آموزش دیده صبح‌گاه‌ها ۵ دقیقه سرصف مدارس ذکر حضرت علی (ع) را بخوانند.
سرپرست فدراسیون ورزشهای زورخانه ای و کشتی پهلوانی در پاسخ به این پرسش که در تمامی پایه های تحصیلی ابتدایی آموزش ورزش های تخصصی انجام می شود و آیا شما آمادگی دارید ورزش پهلوانی در یکی از پایه ها آموزش داده شود؟ تصریح کرد: فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی آمادگی سراسری شدن ورزش‌های پهلوانی و زورخانه‌ای را در سطح مدارس کشور دارد.
وی گفت: با ترویج ورزش‌های پهلوانی در سطح دانش‌آموزی و تربیت پهلوانک‌ها در رده‌های سنی ۸ تا ۱۱ سال، ۱۱ تا ۱۴ سال و ۱۴ تا ۱۶ سال به اشاعه مرام پهلوانی بیانجامد.

 

 

سه شنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۶:۲۸
کد خبر : 11169
بازدیدها: 216

پاسخی بگذارید »