یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز:

برگزاری دوره آموزشی متوسطه مداحان استان البرز

danesheroz1 مرداد ۶, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری دوره آموزشی متوسطه مداحان استان البرز

دانش روز: شوذب محمدی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در روز بیست و هفتم ماه پر خیر و برکت رمضان مراسم افتتاحیه دوره آموزشی متوسطه برگزار می شود

به گزارش دانش روز، شوذب محمدی با اعلام این خبر اظهار داشت: مردم مسلمان ایران اسلامی در آئین‌های مختلف معنوی و مذهبی اقدام به برگزاری مراسم‌های مختلفی از جمله جشن اعیاد دینی و همچنین سوگواری مذهبی می‌کنند.

وی تصریح کرد: متاسفانه مشاهده می‌شود که برخی از مداحان به دلیل عدم اطلاعات کافی و عدم اشراف به مبانی دینی و همچنین تاریخ اسلام مسائلی را در مداحی‌ها مطرح می‌کنند که نه تنها اصالت و واقعیت ندارد، بلکه موجب تحریف دین و ترویج خرافه‌گرایی می‌شود.

مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز افزود: بسیاری از بزرگان و علمای دینی در مورد این موضوع تذکر داده‌اند و حتی رهبری معظم انقلاب اسلامی دغدغه‌هایی را بارها مطرح فرموده‌اند.

محمدی بیان داشت: در همین راستا سازمان بسیج مداحان استان البرز تشکیل شده و تلاش می‌کنیم تا با آموزش‌های صحیح، از بیان مطالب غیر واقع و کذب در مداحی‌ها جلوگیری کنیم.

وی تاکید کرد:‌ در صورت تحقق اهداف کلانی که در پیش روی داریم، شاهد جذب بیشتر مردم به ویژه جوانان و نوجوانان به مراسم‌ها و آئین‌های مذهبی و معنوی خواهیم بود.

به گزارش هادیان البرز،مسئول سازمان بسیج مداحان استان البرز در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌هایی از سوی این سازمان برای آموزش مداحان بسیجی البرز تدوین و اجرای شده است؟ گفت: ما در حال حاضر در قالب طرح حلقه‌های صالحین اقدام به جذب مداحان بسیجی کرده و هر هفته جلسات و کلاس‌های آموزش برای این مداحان داریم.

محمدی افزود: این دوره‌های آموزشی در حال حاضر در سطح مقدماتی برگزار می‌شود و تا پایان ماه مبارک رمضان برگزاری جلسات مستمر خود را ادامه خواهیم داد.

وی بیان داشت: همچنین با توجه به اینکه جلسات خوبی در این دوره‌ها برگزار شده و از نظر کمی و کیفی شاهد افزایش اطلاعات تعداد زیادی از مداحان بسیجی هستیم، در نظر داریم تا یک سطح بالاتر یعنی دوره‌های آموزشی سطح متوسطه را برای افرادی که دوره‌های مقدماتی را گذرانده‌اند، برگزار کنیم.

محمدی اعلام کرد: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، در روز بیست و هفتم ماه پر خیر و برکت رمضان مراسم افتتاحیه دوره آموزشی متوسطه مداحان استان البرز را برگزار و پس از آن این کلاس‌ها نیز مانند دوره مقدماتی به صورت هفتگی برگزار خواهد شد.

وی در پایان متذکر شد: به طور قطع آغاز دوره متوسطه به معنی اتمام دوره مقدماتی نیست و ما دوره‌های مقدماتی ویژه مداحان بسیجی را همچنان ادامه می دهیم.

منبع:تیتریک

یکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۹:۴۷
کد خبر : 43713
بازدیدها: 306

پاسخی بگذارید »