یکشنبه ۰۶ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

اختصاصی هادیان البرز

برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز +گزارش تصویری

danesheroz اسفند ۱۱, ۱۳۹۱ ۰

هادیان البرز:اولین یادواره شهدای زن استان البرز تحت عنوان یادواره ۴۲ شهیده “لاله های آسمانی ” استان البرز روز پنجشنبه در کرج برگزار شد

اولین یادواره شهدای زن استان البرز روز پنجشنبه با حضور فرماندهان ، روحانیون ، خانواده معظم شهدا وبسیجیان در سالن شهدای کانون جوانان سپاه امام حسین (ع) ناحیه کرج برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین کازرونی ،نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرج در این یادواره با اشاره به نقش زنان در هشت سال دفاع مقدس گفت: زنان این مرزو بوم اسلامی در طول هشت سال دفاع مقدس پابه پای مردان در دفاع از کشور با دشمنان مبارزه کردند .

 نماینده ولی فقیه افزود: برگزاری چنین یادواره هایی علاوه بر تجلیل از ایثار و فدارکاریهای بانوان شهیده ، موجب زنده نگه داشتن یاد و خاطره این بزرگواران می شود.
 حجت الاسلام و المسلمین کازرونی بیان کرد:زنان در جنگ تحمیلی علاوه بر حضور پررنگ در جبهه های حق علیه باطل به عنوان نیروهای پشتیبان خدمات زیادی را ارائه کردند.
وی نقش مادران در تربیت فرزندان صالح را  تاثیرگذار دانست و اضافه کرد: همین مادران بودند که با تربیت مناسب فرزندان این مرزو بوم ، شهدا را تقدیم انقلاب کردند.وی خاطرنشان کرد: آنان ادب به ولایت را به فرزندان خود آموزش دادند و به جرات می توان گفت به وظیفه خطیر خود به نحو احسن عمل کردند.

همچنین سردار بهرام حسینی مطلق فرمانده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز در جمع خانواده شهدا گفت : زنان مسلمان ایرانی در تمام دوران افتخارآمیز پس از  انقلاب ، بویژه هشت سال دفاع مقدس حماسه ها آفریدند واگر به بسیاری از آنان اجازه حضور در خط مقدم نیز داده میشد از جان خویش دریغ نمی ورزیدند.

سردار بهرام حسینی مطلق افزود: همچنانکه در ابتدای جنگ زنانی بودند که پا به پای همسران خود درخط مقدم حضور داشتند وبه اجبار به پشت جبهه انتقال یافتند.

وی با تاکید بر حفظ دستاوردهایی که به برکت حماسه سازیهای زنان ومردان در طول تاریخ ایران ، انقلاب اسلامی و پس از آن به دست آمد اظهار داشت : هرکسی که در مسیر مستقیم انقلاب و ولایت قدم برداشت واز مسیر منحرف نشد رستگار گردید وکسانیکه از این خط کج شدند به معنی واقعی زیان دیدند.

حسینی مطلق تصریح کرد: آنان تا زمانی که در مسیر ولایت بودند عزت داشتند واقداماتشان به چشم می آمد ولی زمانی که راه خود را عوض کردند ، مردم نیز تکلیف خود را با آنان روشن نمودند.

در ادامه این همایش میز گرد جمعی از  فرزندان ،خواهران وهمسران شهید تشکیل شد وایشان شمه ای از زندگینامه وخاطرات شهدای خود را بیان نمودند.

در  این همایش جمعی از خانواده شهدای استان البرز م ورد تقدیر قرار گرفته ولوح سپاس دریافت نمودند.

همچنین در پایان  گروه تئاتر نصر استان البرز با اجرای نمایش “کل یوم عاشورا ” فضای معنوی خاصی را در این همایش ایجاد کردند.

برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز
اولین یادواره شهداس زن استان البرز..
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 2

 

اولین یادواره شهدای زن در البرز
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز1
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 12

 

برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 11
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 10
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 9

 

برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 7
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 6
اهدای لوح سپاس به جمعی از خانواده های شهدا

 

برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 3
برگزاری اولین یادواره شهدای زن استان البرز 4
جمعه ۱۱ اسفند ۱۳۹۱ - ۰۷:۵۱
کد خبر : 8177
بازدیدها: 472

پاسخی بگذارید »