شنبه ۰۵ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز خبر داد

برگزاری اولین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان البرز

danesheroz فروردین ۲۴, ۱۳۹۲ ۰

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان البرز از برگزاری اولین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز در این استان خبر داد.

Tweet

رمضانعلی محسنی  اظهار داشت: ترویج فرهنگ کتابخوانی با توسعه فضاهای کتابخانه‌ای محقق می‌شود لذا باید در امر ساخت کتابخانه تلاش بیشتری شود.

وی ادامه داد: فضاهای کتابخانه‌ای و تعداد کتاب‌های موجود باید به گونه‌ای باشد که بتواند نیاز متقاضیان را در سنین مختلف برطرف کرده و آنان بتوانند بدون هیچ مشکلی به منابع مختلف کتاب دسترسی داشته باشند.

این مسئول با بیان این که اولین جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان البرز در نیمه اول امسال برگزار می‌شود افزود: با توجه به راه‌اندازی انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان البرز اولین جشنواره انجمن خیرین کتابخانه‌ساز استان البرز با حضور خیران کتابخانه‌ساز در این استان برگزار می‌شود.

وی یادآور شد: ارتقای فرهنگ توسعه کتابخانه‌ها توسط خیران و حضور و کمک این افراد در ساخت فضاها و تأمین کتب کتابخانه‌ها در شرایطی که مطالعه کتاب در بین جوانان ما بسیار پایین‌تر از استانداردها است امری مهم به شمار می‌رود.

محسنی تأکید کرد: با استفاده از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موجود در خیران می‌توانیم در ساخت چندین کتابخانه در استان البرز اقدام نماییم و جوانان و نوجوانان بیشتری را جذب این کتابخانه کرده و آمار افراد کتابخوان و سرانه مطالعه را در این استان ارتقا دهیم.

وی گفت: با فرهنگ سازی در این زمینه می‌توان شرایط مشارکت مردم، نخبگان و خیرین را در توسعه فضا و سرانه‌های کتابخوانی فراهم کرد.

شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۶:۲۰
کد خبر : 11591
بازدیدها: 181

پاسخی بگذارید »