پنجشنبه ۰۳ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۹۶ کشور و در ۱۲۸حوزه

28 danesheroz خرداد ۲۰, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ۹۶ کشور و در ۱۲۸حوزه

دانش روز : رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور از برگزاری یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ۹۶کشور و در ۱۲۸حوزه نمایندگی و در ۲۹۰ شعبه اخذ رأی خبر داد

به گزارش دانش روز ، «سید‌کاظم سجادی» رئیس ستاد انتخابات خارج از کشوراعلام کرد که یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با کشورمان در ۹۶ کشور و در ۱۲۸ حوزه نمایندگی و در ۲۹۰ شعبه اخذ رای برگزار خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه همکاران در این ستاد از روز پنجشنبه تا شنبه بعد از ظهر در ستاد انتخابات خارج از کشور حضور دارند، اظهار داشت: کلیه آراء ماخوذه از سفارتخانه‌ها به ترتیب اولویت و ساعات آن کشور به ما اعلام و ما آن را در اختیار وزارت کشور قرار می‌دهیم تا آرا را اعلام کند.

سجادی تصریح کرد: هیچ نمایندگی ایران در خارج از کشور اجازه ندارد که پس از شمارش آرا اسامی را در اختیار رسانه ها و یا مراکز دیگر قرار دهد.

وی از تسهیلات در نظر گرفته شده برای زائران ایرانی عتبات عالیات به منظور شرکت در این دوره از انتخابات خبر داد و افزود: امکاناتی را فراهم کردیم تا هموطنانی که در این ایام در عراق حضور دارند بتوانند آراء خود را به صندوق‌های رای بریزند. همچنین مذاکرات با مقامات سعودی برای شرکت حجاج ایرانی در انتخابات ادامه دارد و امیدواریم به نتیجه مطلوب دست یابیم.

رئیس ستاد انتخابات خارج از کشور همچنین اعلام کرد که یک ستاد سیار نیز در وزارت خارجه در روز انتخابات مستقر شده است.

وی در خصوص حضور هموطنان ایرانی مقیم کانادا در این دوره از انتخابات خاطرنشان کرد: به دلیل بسته بودن سفارت جمهوری اسلامی ایران و به خاطر اینکه قادر به ارائه خدمات کنسولی به هموطنان نیستیم و متاسفانه این امکان فراهم نشد تا شعبات اخذ رای در کانادا ایجاد شود.

وی با بیان اینکه یک شعبه اخذ رای در محل دفتر حافظ منافع ایران واقع در سفارت جمهوری اسلامی در لندن برای اخذ آرای هموطنان مقیم انگلستان در نظر گرفته شده ابراز امیدواری کرد که مراجع امنیتی انگلستان امنیت این مکان را تامین کنند.

سجادی همچنین گفت:‌ علاوه بر کانبرا در چند شهر دیگر استرالیا نیز شعباتی برای اخذ آرای ایرانیان مقیم در نظر گرفته خواهد شد.

 

 

منبع : فارس

 

دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۲ - ۲۲:۳۵
کد خبر : 25168
بازدیدها: 153

پاسخی بگذارید »