جمعه ۰۴ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزاری اردو های راهیان نور دانش آموزی منشاء خیر و برکت برای همه اقشار بسیج بوده است

danesheroz مرداد ۲۲, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری اردو های راهیان نور دانش آموزی منشاء خیر و برکت برای همه اقشار بسیج بوده است

دانش روز : سردار علی فضلی، جانشین فرمانده سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: برگزاری اردو های راهیان نور دانش آموزی منشاء خیر و برکت برای همه اقشار بسیج بوده است

سردار فضلی ظهر امروز ۲۱مرداد در مراسم افتتاحیه هفدهمین دوره آموزشی مهارت تخصصی فرمانده هان حوزه های مقاومت بسیج دانش آموزی گفت: امروز در عرصه علم و دانش برای جوانان، نوجوانان و نونهالان، بسیج دانش‌آموزی به منزله امانت‌دار فرزندان امت به شمار می رود از این رو باید این فرصت را مغتنم شمرد زیرا اگر این فرصت از دست رود ممکن نیست که بتوانیم آن را در آینده جبران کنیم.

وی با بیان اینکه ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس داشته‌ایم افزود: در ۸ سال جنگ تحمیلی حضور پرشوری و انقلابی و عاشقانه دانش‌آموزان را شاهد بودیم و این در حالی بود که رغبت آنان در جنگ علیه باطل هر روز بیشتر می‌شد.

جانشین سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان زمینه ساز تحقق آرمان های اسلامی و انقلابی است گفت: راه اندازی و برگزاری اردوهای راهیان نور که یکی از تصمیمات مبارک در آموزش و پرورش و بسیج مستضعفین  به شمار می رود یکی از بهترین راه های انتقال این فرهنگ دفاع مقدس به نسل آینده است.

وی افزود: از سال ۸۹ که اردوهای راهیان نور با ۳۵۰ هزار نفر به صورت آزمایشی آغاز شد تابحال با استقبال خوبی از سوی دانش آموزان و خانواده های آنها مواجه شده است و به عنوان یکی از برجسته ترین برنامه های آموزش و پرورش از سوی وزیر آموزش و پرورش معرفی شده است.

سردار فضلی با بیان اینکه اردوهای راهیان نور منشاء خیر و برکت برای دیگر اقشار بسیج نیز بوده است گفت: به قدری برگزاری این اردوها در انتقال مفاهیم جهاد و شهادت موثر بوده است که امروز به طور گسترده مورد هدف توطئه‌های دشمن قرار می گیرد و آنها در تلاشند که مانع از حضور فرزندان و دانش‌آموزان در کربلای ایران و ضیافت شهدا شوند.

جانشی فرمانده بسیج مستضعفین با اشاره به درس آمادگی دفاعی در مدارس گفت: این درس از نظر محتوای درسی، دبیران و ساعات درسی تغییر جدی یافته است بنابراین تلاش داریم که در این سه موضوع کیفیت درس آمادگی دفاعی را ارتقا دهیم و اقدامات چشم‌گیری را لحاظ کنیم.

وی افزود:  قصد داریم زمان تدریس این درس را از ۲ ساعت به ۳ ساعت افزاش دهیم همچنین از مربیانی که در زمینه تدریس این درس تخصصی دارند استفاده کنیم.

 

وی در ادامه به تغییرات کمی و کیفی در اعزام دانش آموزان به مناطق عملیاتی جنوب اشاره کرد و افزود:  آمار اعزام دانش‌آموزان به راهیان نور توسعه کمی و کیفی یافته است، بطوریکه در سال گذشته۳ میلیون نفر به مناطق عملیاتی دفاع مقدس اعزام شدند که در سال جاری پیش بینی می شود۴ میلیون و ۸۶۰ هزار نفر  به مناطق عملیاتی اعزام شوند.

وی گفت: از مهر ماه سال جاری یک میلیون نفر در قالب کاروان راهیان نور دانش آموزی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند که از این تعداد ۹۰۰ هزار نفر دانش آموز و ۱۰۰ هزار نفر دیگر فرهنگیان هستند

فضلی در پایان گفت:همچنین در تابستان امسال یک میلیون و ۱۵۰ هزار نفر از سراسر کشور به مناطق عملیاتی غرب و شمال غرب به استان های کرمانشاه، کردستان، ایلام غرب اعزام می شوند.

سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۲ - ۱۵:۳۸
کد خبر : 50123
بازدیدها: 375

پاسخی بگذارید »