دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

برگزاری اختتامیه اولین مجمع عمومی نانوفناوری کشورهای جهان اسلامی

danesheroz اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری اختتامیه اولین مجمع عمومی نانوفناوری کشورهای جهان اسلامی

باحضور استاندار البرز؛ اختتامیه اولین مجمع عمومی نانوفناوری کشورهای جهان اسلامی برگزارشد

اصغر عربیان استاندار البرز در اختتامیه اولین مجمع نانو فناوری کشورهای جهان اسلام در پژوهشگاه مواد و انرژی کرج گفت: امروزه همه دنیا پی بردند که ما مسیری جز پیمودن علم و فناوری نداریم چراکه این گوهر گرانبها را قدرت های بزرگ به هیچ وجه به سادگی در اختیار ما قرار نمی دهند.

این مسئول با اشاره به دسترسی جمهوری اسلامی به فناوری نوین گفت: دسترسی به یافته های جدید علمی بویژه در حوزه فناوریهای نوین را جمهوری اسلامی ایران تجربه کرده است اما کشورهای قدرتمند به صراحت اعلام می کنند ما اجازه دسترسی به فناوری نوین علمی را به کشورهای اسلامی بویژه ایران نمی دهیم.

وی یادآور شد: به رغم آنکه قدرت های بزرگ در مذاکرات مختلف خصوصی خود تاکید کرده و اذعان داشته اند که جمهوری اسلامی ایران به دنبال انرژی اتمی نیست، اما تاکید می کنند ما اجازه دسترسی به فناوری های نوین را به ایران نمی دهیم بنابراین هر پژوهش و ایده ی نوینی را به انرژی هسته ای ربط می دهند.

استاندار البرز تصریح کرد: برای قدرتهای بزرگ این مهم غیرقابل پذیرش است که ببینند یک کشور اسلامی جزو ۱۰ کشور اول در فناوری نوین است. شاید این کشورها به ظاهر بر منابع و امکانات تسلط داشته باشند اما باید بدانند که نمی توانند به مرزهای قلبی مردم مسلط شوند.

وی تاکید کرد: کشورهای غربی می دانند که بدون دستیابی به علوم و فنون مختلف نمی توانند پیشرفت داشته باشند اما برای حفظ منافع و قدرت خود حاضر نیستند این دستاوردها را در اختیار دیگر کشورها بویژه کشورهای اسلامی قرار دهند.

عربیان یادآور شد: تنها مسیر پیروزی ما و کشورهای جهان سوم تلاش در راستای ارتقاء علوم مختلف و تقویت امور پژوهشی است تا بتوانیم بدون وابستگی به آنان در راستای توسعه و پیشرفت گام برداریم.

وی ضمن یاد آوری این نکته که ارتقاء و دست یافتن به بالاترین قله های علمی از عهده هیچ کشوری بر نمی آید، ادامه داد: امیدورایم در سایه تلاش، همکاری و همدلی سایر کشورهای اسلامی شاهد آن باشیم که سایر کشورهای اسلامی نیز در این نبرد علمی به عضویت مجمع نانو فناوری کشورهای جهان اسلام درآیند.

وی گفت: امیدواریم دستاوردها و نتایج شبکه نانو فناوری جهان اسلام به منصه ظهور رسیده و در سایه پشت کار و خود باوری قله های رفیع علمی جهان را فتح کرده و اثبات نمایند که علم همچنان در ید قدرت مشرق زمین است.

جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۸
کد خبر : 18094
بازدیدها: 162

پاسخی بگذارید »