دوشنبه ۰۷ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

معاون وزیر آموزش و پرورش

برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی در۱۹و۲۰ اردیبهشت

danesheroz فروردین ۲۸, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری آزمون ورودی مدارس سمپاد و نمونه دولتی در۱۹و۲۰ اردیبهشت

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به پایه های اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان به صورت یکپارچه در ۱۹ و ۲۰ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد

مهری سویزی، با اشاره به آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی اظهار کرد: ثبت نام در آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی از ۵ آغاز و تا ۲۸ اسفندماه سال جاری ادامه داشت.

 

‌وی ادامه داد: آزمون مذکور در دو حوزه سمپاد و نمونه دولتی برای ورود به پایه های اول راهنمایی و اول دبیرستان و هنرستان به صورت یکپارچه در اردیبهشت ماه سال ۹۲ برگزار خواهد شد.

 

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان افزود: محتوای سوالات آزمون ورودی دوره راهنمایی مدارس استعدادهای درخشان و نمونه دولتی، به طور ۱۰۰ درصد از پایه ششم ابتدایی طراحی خواهد شد و دارا بودن حداقل معدل کل ۱۹ و ۱۶ در پایه پنجم ابتدایی به ترتیب شرط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

 

سویزی اضافه کرد: ثبت نام در آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی در مدارسی که پایه پنجم آنها مشمول ارزشیابی توصیفی بوده است، عنوان ارزشیابی «خیلی خوب» معادل معدل ۱۹ و برای مدارس نمونه دولتی عنوان ارزشیابی «خوب» معادل معدل ۱۶ تعیین شده است.

 

وی خاطرنشان کرد: محتوای سوالات آزمون ورودی دوره متوسطه نیز به صورت ۱۰۰ درصد از محتوای کتابهای درسی پایه سوم راهنمایی خواهد بود و دارا بودن حداقل معدل کل ۱۹ و ۱۵ درسال دوم راهنمایی به ترتیب از شرایط ورود به مدارس سمپاد و نمونه دولتی است.

 

رییس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان تصریح کرد: حداقل معدل ۱۹ شرط شرکت در آزمون مدارس استعدادهای درخشان است، اما برای ورود به مدارس نمونه دولتی به میزان ۲۰ درصد معدل پایه های پنجم ابتدایی و دوم راهنمایی در نمره آزمون موثر خواهد بود.

 

سویزی در پایان گفت: آزمون استعدادهای درخشان و نمونه دولتی برای ورود به دبیرستان روز پنج شنبه ۱۹ اردیبهشت ماه سال ۹۲ و آزمون ورود به دوره راهنمایی این مدارس در روز جمعه ۲۰ اردیبهشت ماه سال ۹۲ راس ساعت ۹ صبح بصورت همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

چهارشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۲ - ۰۶:۴۸
کد خبر : 12047
بازدیدها: 226

پاسخی بگذارید »