چهارشنبه ۰۹ فروردین ۱۳۹۶

تبلیغات

حاجی‌بابایی خبر داد:

برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی؛ امسال

danesheroz فروردین ۳۱, ۱۳۹۲ ۰
برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی؛ امسال

وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برنامه‌ریزی انجام شده تا بر اساس مصوبه مجلس، یک آزمون برای مربیان پیش دبستانی برگزار شود، ضمن آنکه افراد شرکتی که در قالب پیش‌ دبستانی فعالیت داشتند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

افزایش ۲۵درصدی حقوق معلمان ازفروردین

حمیدرضا حاجی‌بابایی در حاشیه رونمایی از سند درس ملی که امروز برگزار شد، افزود: افزایش ۲۵ درصدی حقوق معلمان از فروردین ماه جاری بر اساس مصوبه جدید قانون خدمات کشوری اعمال می‌شود.

وی درباره خبر خوش به معلمان در آستانه هفته معلم نیز اظهار کرد: هر خبری که مربوط به معلمان باشد،‌ اعم از هدیه یا هر خبر دیگری، اعلام می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش درباره احتمال کسری بودجه آموزش و پرورش با توجه به افزایش ۲۵ درصدی حقوق معلمان و رشد تنها ۱۹ درصدی بودجه این وزارتخانه، گفت: بودجه‌ای که در اختیار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد، دچار تحول می‌شود و زمانی می‌توانیم اظهارنظر کنیم که تبدیل به قانون شده باشد، در حالی که قانون نشده است، چرا که دولت بر اساس گام‌های که برداشته، قطعا اصلاحات را انجام خواهد داد و نگاهش متفاوت خواهد بود؛ لذا باید پیش‌بینی‌های لازم را انجام دهد.

برگزاری آزمون مربیان پیش‌دبستانی در سال‌ ۹۲

حاجی‌بابایی در پاسخ به سوال دیگری درباره وضعیت پیش‌دبستانی و مباحثی که بین سازمان بهزیستی و وزارتخانه در صدور مجوزها وجود دارد نیز گفت: بر اساس قانون شورای عالی آموزش و پرورش، معاونت ابتدایی آموزش و پرورش وظیفه نظارت و سیاست‌گذاری، سازمان پژوهش وظیفه تدوین محتوا و سازمان مدارس غیرانتفاعی نیز به عنوان مرکز صدور مجوز، فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: امسال برنامه‌ریزی انجام شده تا بر اساس مصوبه مجلس، یک آزمون برای مربیان پیش دبستانی برگزار شود، ضمن آنکه افراد شرکتی که در قالب پیش‌ دبستانی فعالیت داشتند، می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: برنامه‌های آموزش و پرورش تداخلی با سازمان بهزیستی ندارد.

حق‌الزحمه برگزارکنندگان امتحانات نهایی پرداخت شد

به گزارش ایسنا، حاجی‌بابایی از پرداخت حق‌الزحمه برگزارکنندگان امتحانات خبر داد و گفت: تمام کسانی که در امتحانات آموزش و پرورش مشارکت داشتند، پنجم فروردین ماه جاری حق‌الزحمه خود را دریافت کرده‌اند و هیچ‌گونه بدهی‌ در این زمینه نداریم.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اینکه افزایش ۲۵ درصدی حقوق معلمان را به انتخابات نسبت داده‌اند، گفت: این موضوع مثل مسأله کت و شلوار است، اگر برای معلم باشد، می‌پرسند از کجا آورده‌اید؟ اما اگر برای دیگران باشد، مساوی با حق‌شان است.

وزیر آموزش و پرورش افزود: افزایش ۲۵ درصدی حقوق شامل همه کارمندان دولت است و تنها به قشر معلم مربوط نیست و طبق قانون، احکام حقوق‌های جدید صادر شده است؛ لذا هیچ ربطی به موضوع انتخابات ندارد.

سند برنامه درس ملی رونمایی شد

 برنامه سند درس ملی با حضور وزیر آموزش و پرورش، معاونان وی و شریعتمداری عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و پیشکسوت تعلیم و تربیت رونمایی شد.

بر اساس این گزارش از این پس آموزش و پرورش دارای سند و نقشه جامع برای تدوین کتب درسی است و تمام محتوا و برنامه‌های آموزشی وزارت آموزش و پرورش بر اساس این سند تدوین و تولید می‌شود.

شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۲ - ۱۴:۳۲
کد خبر : 12422
بازدیدها: 342

پاسخی بگذارید »