دوشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۵

تبلیغات

مدیر خانه ریاضی

برگزاری آزمون˝پیشرفت سنجه˝و˝هدایت تحصیلی˝برای دانش آموزان ابتدایی، راهنمایی و متوسطه

danesheroz بهمن ۲۰, ۱۳۹۱ ۰

مدیرخانه ریاضی شهر تهران گفت: دو طرح پیشرفت سنجه و هدایت تحصیلی از جمله آزمون و طرح هایی است که در خانه ریاضی شهر تهران به منظور پیشرفت تحصیلی و تثبیت دانسته های دانش آموز برگزار می شود

طرح پیشرفت سنجه در دروس ریاضی و علوم در پایه چهارم و پنجم مقطع ابتدایی، مقطع راهنمایی و دروس ریاضی، فیزیک و شیمی در پایه های اول، دوم و سوم مقطع دبیرستان در ۳ مرحله به صورت ۵ گزینه‌ای برگزار می شود.
وی ادامه داد: سوالات طرح سنجه شامل پنج بخش ریاضیات پایه، ریاضیات تکمیلی، خلاقیت ریاضی، علوم و تیمز است.
نوری افزود: در بخش تیمز، نمونه سوالاتی مشابه آزمون تیمز مطرح می شود.
مدیرخانه ریاضی شهر تهران در ادامه گفت: ثبت نام طرح پیشرفت ریاضی و علوم سنجه برای تمامی مدارس از طریق فرم دفترچه معرفی آزمون ها صورت می پذیرد.
وی اظهارکرد: در طرح پیشرفت سنجه سه مرحله آزمون برگزار می شود که به منظور بررسی وضعیت هر دانش آموز در مقایسه با دانش آموزان مدرسه و کل شرکت کنندگان و دانش آموزان برتر، کارنامه دانش آموزی ارائه می شود.
نوری افزود: ارسال کارنامه های مدیریتی جهت بررسی ارزیابی عملکرد مدارس به همراه تحلیل نتایج آزمون و سؤالات آن در مقایسه با سایر مدارس، اعطای تقدیرنامه به مدارس و دانشآموزان برتر، ارایه سه شماره پیک اطلاع رسانی دیواری، ارایه سه شماره پاسخ نامه تشریحی روی سایت، برگزاری همایش تقدیر از دانش آموزان و مدارس شرکت کننده در آزمون سنجه، رتبه بندی مدارس شهر تهران براساس تحلیلهای آماری به دست آمده از دیگر خدمات آزمون سنجه است.
*طرح هدایت تحصیلی، طرح تثبیت دانسته های دانش آموز است
وی در ادامه با اشاره به طرح دیگری با عنوان طرح هدایت تحصیلی اظهار کرد: طرح هدایت تحصیلی با ارایه خدماتی در راستای رسیدن به پیشرفت تحصیلی مناسب دانش آموز و متناسب با سطوح یادگیری و اصول روان شناختی دانش آموزان طراحی شده است، به گونه ای که دانش آموزان با پیوستن به این طرح می توانند با داشتن برنامه های مشخص و با نظم مطالعاتی، به تثبیت دانسته های خود بپردازند و به طور پیوسته خود را محک بزنند.
وی ادامه داد: این طرح در پایه های چهارم، پنجم و ششم ابتدایی، اول، دوم و سوم مقطع راهنمایی و دروس ریاضی، فیزیک و شیمی پایه های اول، دوم متوسطه (ریاضی و تجربی) و سوم متوسطه (ریاضی) در دو قالب هدایت تحصیلی عمومی و هدایت تحصیلی طلایی در ۶ مرحله برگزار می شود.

وی در پایان با اشاره به خدمات طرح هدایت تحصیلی گفت: ارائه ۶ درس نامه، آموزش مجازی LMS، مشاوره گروهی و هدایت تحصیلی، بررسی سوالات تشخیصی و استعدادیابی ویژه هر دانش آموز، ارائه کتب و منابع مکمل، ارایه بسته نوروزی ریاضی سلام از خدمات طرح عمومی و ویژه هدایت تحصیلی است.

جمعه ۲۰ بهمن ۱۳۹۱ - ۰۷:۰۸
کد خبر : 6224
بازدیدها: 834

پاسخی بگذارید »